Kasy fiskalne online. Nowy projekt ustawy.

Kasy fiskalne online. Upowszechnienie kas fiskalnych online jak wiadomo jest dla przedsiębiorców nieuniknione.
Od kiedy i dla kogo najpierw? Jest już nowy projekt nowelizacji ustawy o VAT, zakładający stopniowe wprowadzanie kas fiskalnych online.

 

Kasy fiskalne online – jak podaje biuro prasowe Krajowej Administracji Skarbowej, w I półroczu 2017 r. urzędnicy fiskusa nałożyli w godzinach popołudniowych, wieczornych i nocnych ponad 900 mandatów za nieprawidłowości związane z kasami fiskalnymi
Podczas kontroli „wychodzi” na jaw, że kasa po 16:00 jest wyłączana. Po zmianach jakie mają wejść, urząd będzie mógł to wychwycić od razu.

Co zakłada projekt?
Tradycyjne kasy będą powoli znikać z rynku. Będą one w sprzedaży do 2022 roku. Po tym roku będziemy mogli zakupić tylko urządzenia fiskalne online.

Jest jednak wyjątek. Dotyczyć on będzie tzw. branż wrażliwych.
Od 1 stycznia 2019 r. w kasę online będą musieli się zaopatrzyć mechanicy, wulkanizatorzy oraz stacje benzynowe. Pół roku później urządzenia będą musiały wymienić branże gastronomiczna i budowlana. Od 2020 r. dołączą do nich firmy kosmetyczne, fryzjerskie, a także podatnicy zarabiający na krótkotrwałym zakwaterowaniu oraz świadczący usługi fitness.
Będzie również podwyżka ulgi na zakup kasy fiskalnej – z 700 zł na 1000 zł.

 

Sprawdź, jakie raporty powinieneś wykonywać. 


Kasa fiskalna – jeśli zdecydujesz się ją zakupić w firmie Multicom, specjaliści z naszej firmy zajmą się wszelkimi zgłoszeniami do urzędów skarbowych. Nie musisz martwić się o dokumenty, wszystko wypełnimy za Ciebie i skontaktujemy się w Twoim imieniu z urzędem skarbowym. Dobierzemy kasy fiskalne trafiające w Twoje potrzeby, przeszkolimy Ciebie i Twój personel z zasad użytkowania urządzenia fiskalnego. Poinformujemy jak rozliczyć przysługującą ulgę – a to wszystko bez dodatkowych opłat, aby koszt kasy fiskalnej był jak najniższy.

Pamiętaj iż kupując kasę czy drukarkę fiskalną, wybierasz jednocześnie serwis z którym zwiążesz się na lata. Dlatego warto współpracować z solidną wyspecjalizowaną firmą, dysponującą kilkoma specjalistami w tej dziedzinie, którzy zawsze są do Państwa dyspozycji i służą pomocą.

Wybieraj korzystnie – kupuj świadomie – tania kasa fiskalna dla Twojej firmy.

By | 2017-09-22T12:32:35+00:00 22 września 2017|Categories: Aktualności|

About the Author:

Ograniczona oferta czasowa!
Skorzystaj z rabatu na zakup kasy fiskalnej.
Promocja internetowa. Dzwoń już teraz !
61-28-39-127 lub 508-709-939
x