Kasa fiskalna w klubie fitness

Kasy online niedługo pojawią się w wielu firmach. Wśród kilku dużych branży znalazły się również kluby fitness. Sprawdź, do kiedy trzeba będzie wymienić stare urządzenie i czy będzie przysługiwała ulga.

Kasa fiskalna w klubie fitness

Najnowszy projekt ustawy z 9 lutego 2018 r definiuje najprawdopodobniej ostateczną listę branż, które będą musiały wymienić swoje dotychczasowe kasy na urządzenia online. Zobowiązani będą m.in. mechanicy, fryzjerzy, kosmetyczki, lekarze, prawnicy, podatnicy świadczący usługi związane z wyżywieniem, właściciele firm budowlanych, stacji paliw i hoteli. Do tej grupy dołączyli również podatnicy prowadzący działalność związaną z poprawą kondycji fizycznej.

Oprócz rejestrowania sprzedaży i wystawiania paragonów kasa będzie przesyłała informację o sprzedaży do Centralnego Repozytorium Kas. System ten ma służyć do uszczelnienia systemu podatkowego oraz wyeliminowania nadużyć i oszustw podatkowych
Poza tym kasa w klubie fitnes ma również mieć możliwość utworzenia e-paragonu.

Kasa fiskalna w klubie fitness do końca roku 2019.

Kluby fitness na wprowadzenie urządzeń fiskalnych online będą miały czas do końca 2019 roku.
Oznacza to, że od dnia 1 stycznia 2020 roku kasy powinny być gotowe do pracy – zafiskalizowane i zgłoszone w urzędzie. Należy pamiętać, że z dniem 1 stycznia 2020 roku nie tylko kluby fitness zaczynają pracę na kasach online. Obowiązek dotyczy  również lekarzy, dentystów, prawników, fryzjerów, kosmetyczek i kosmetologów, a także firmy budowlane.

Wszyscy dobrze wiedzą z czym wiąże się konieczność wymiany sprzętu. Każdy będzie narażony na dodatkowe koszty. Na szczęście projekt zakłada dodatkową ulgę w wysokości 1000 zł, bez względu czy będzie to nasze pierwsze urządzenie czy kolejne.

Producenci urządzeń informują, że nowe urządzenia będą droższe o ok 300 zł.
Posnet natomiast deklaruje, iż ceny ich urządzeń online’owych nie będą wyższe niż ceny kas „starego” typu z elektroniczną kopią paragonu.

 

Masz kasę fiskalną? Sprawdź jakie raporty powinieneś drukować. 


Kasa fiskalna – jeśli zdecydujesz się ją zakupić w firmie Multicom, specjaliści z naszej firmy zajmą się wszelkimi zgłoszeniami do urzędów skarbowych. Nie musisz martwić się o dokumenty, wszystko wypełnimy za Ciebie i skontaktujemy się w Twoim imieniu z urzędem skarbowym. Dobierzemy kasy fiskalne trafiające w Twoje potrzeby, przeszkolimy Ciebie i Twój personel z zasad użytkowania urządzenia fiskalnego. Poinformujemy jak rozliczyć przysługującą ulgę – a to wszystko bez dodatkowych opłat, aby koszt kasy fiskalnej był jak najniższy.

Pamiętaj iż kupując kasę czy drukarkę fiskalną, wybierasz jednocześnie serwis z którym zwiążesz się na lata. Dlatego warto współpracować z solidną wyspecjalizowaną firmą, dysponującą kilkoma specjalistami w tej dziedzinie, którzy zawsze są do Państwa dyspozycji i służą pomocą.

Wybieraj korzystnie – kupuj świadomie – tania kasa fiskalna dla Twojej firmy.