Dieta pudełkowa z dnia na dzień staje się coraz bardziej popularna. Zdrowa, a przede wszystkim wygodna. Ale co z paragonem? Czy powinniśmy oprócz ładnie zapakowanego dania otrzymać rachunek?

Można dwojako rozumieć dietę pudełkową. Niektórzy podpinają ją pod katering, gdzie kasa fiskalna jest obowiązkowa, inni zaś jako dostawę towarów dokonywaną w systemie wysyłkowym, gdzie można zastosować zwolnienie od stosowania urządzenia fiskalnego.

A co na to Ministerstwo Finansów?
Zdaniem resortu w pudełkach – poza jedzeniem, menu i sztućcami – powinien znaleźć się paragon. Większość firm jednak go tam nie wkłada, a zgodnie z prawem – powinna.

Niektórzy jednak uważają że jest tutaj błąd i w rzeczywistości jest to wysyłkowa sprzedaż towarów.
Zamawiamy przez internet, płacimy przez internet. Kasy fiskalnej więc nie potrzeba.
Jest jednak w tym mały wyjątek. Jeśli towar dostarczany jest samochodem firmowym zwolnienie już nas nie obowiązuje. Pudełko z jedzeniem powinno zostać dostarczone przez pocztę bądź kuriera, co oczywiście się nie zdarza.

Należy pamiętać, że nieprzestrzeganie zasad może grozić grzywną w wysokości do 180 stawek dziennych. Za niewydanie paragonu grozi nie tylko grzywna. Fiskus może też sięgnąć po dodatkową karę, czyli 30-proc. sankcję VAT.

 

Sprawdź, jaka kasa będzie najlepsza dla punktu gastronomicznego.


Kasa fiskalna – jeśli zdecydujesz się ją zakupić w firmie Multicom, specjaliści z naszej firmy zajmą się wszelkimi zgłoszeniami. Nie musisz martwić się o dokumenty, wszystko wypełnimy za Ciebie i skontaktujemy się w Twoim imieniu z urzędem skarbowym. Dobierzemy kasy fiskalne trafiające w Twoje potrzeby, przeszkolimy Ciebie i Twój personel z zasad użytkowania urządzenia fiskalnego. Poinformujemy jak rozliczyć przysługującą ulgę – a to wszystko bez dodatkowych opłat, aby koszt kasy fiskalnej był jak najniższy.

Pamiętaj iż kupując kasę czy drukarkę fiskalną, wybierasz jednocześnie serwis z którym zwiążesz się na lata. Dlatego warto współpracować z solidną wyspecjalizowaną firmą, dysponującą kilkoma specjalistami w tej dziedzinie.

Wybieraj korzystnie – kupuj świadomie – tania kasa fiskalna dla Twojej firmy.