Kasa fiskalna online dla lekarzy-urządzenia nowej generacji. Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Przedsiębiorczości i Technologii z dnia 28 maja 2018 r. obowiązek wymiany tradycyjnych kas fiskalnych na kasy fiskalne online dosięgnie wiele branży.

Kasa fiskalna online dla lekarzy – pierwotnie projekt ustawy wymiany tradycyjnych kas na kasy fiskalne online nie obejmował lekarzy i dentystów. W nowelizacji projektu z 9 lutego 2018r. branże świadczące usługi medyczne i dentystyczne zostały ujęte. W przypadku lekarzy obowiązek wymiany urządzeń ma zostać wprowadzony najpóźniej. Planowana data konieczności posiadania kasy fiskalnej online to 1 stycznia 2020r.

Kasy fiskalne online są to urządzenia, które w odróżnieniu od tradycyjnych kas połączone są bezpośrednio z siecią teleinformatyczną z Centralnym Repozytorium Kas dzięki czemu przepływ informacji jest bezpośredni. Wprowadzenie ich ma na celu przede wszystkim walkę z luką w podatku VAT.

Konieczność wymiany kasy może wiązać się z sporymi kosztami. Możliwe jest otrzymanie ulgi, która wynosi 90%kwoty kasy fiskalnej online ale nie więcej niż 700zł.

Każdy lekarz powinien pamiętać, że w przypadku niedopełnienia terminu wymiany kasy tradycyjnej na kasę fiskalną online może otrzymać karę. Urząd może naliczyć dodatkowe zobowiązania podatkowe, bądź odebrać nam prawo do ulgi.

 

Kasy fiskalne online – sprawdź ofertę firmy Multicom


Kasa fiskalna – jeśli zdecydujesz się ją zakupić w firmie Multicom, specjaliści z naszej firmy zajmą się wszelkimi zgłoszeniami. Nie musisz martwić się o dokumenty, wszystko wypełnimy za Ciebie i skontaktujemy się w Twoim imieniu z urzędem skarbowym. Dobierzemy kasy fiskalne trafiające w Twoje potrzeby, przeszkolimy Ciebie i Twój personel z zasad użytkowania urządzenia fiskalnego. Poinformujemy jak rozliczyć przysługującą ulgę – a to wszystko bez dodatkowych opłat, aby koszt kasy fiskalnej był jak najniższy.

Pamiętaj iż kupując kasę czy drukarkę fiskalną, wybierasz jednocześnie serwis z którym zwiążesz się na lata. Dlatego warto współpracować z solidną wyspecjalizowaną firmą, dysponującą kilkoma specjalistami w tej dziedzinie.

Wybieraj korzystnie – kupuj świadomie – tania kasa fiskalna dla Twojej firmy.