kasy fiskalne online dla prawników – już od 2020r. Każdy prawnik musi wymienić swoją tradycyjną kasę fiskalną na kasę fiskalną online. Wynika to z obecnej wersji nowelizacji ustawy o VAT.

Kasa fiskalna online dla prawników – w początkowej wersji ustawy prawnicy nie byli brani pod uwagę. W trakcie kolejnych nowelizacji zostali oni jednak objęci tym obowiązkiem. Każdy prawnik musi posiadać kasę fiskalną online od 1 stycznia 2020r. Oznacza to, że musisz zakupić ją i zgłosić do urzędu jeszcze w 2019r.

Jeżeli chodzi o funkcjonalność to kasa fiskalna online nie różni się prawie niczym od tradycyjnej. Z tym wyjątkiem, że nowoczesna kasa online łączy się za pomocą sieci teleinformatycznej z Centralnym Repozytorium Kas. Połączenie to ma na celu natychmiastowy przepływ informacji oraz walkę z luką w podatku VAT.

Kasa fiskalna online będzie też obowiązkowo wyposażona w wiele funkcjonalności, które na ten moment występuję tylko w niektórych urządzeniach np. elektroniczną kopię paragonu, opcję umieszczenia numeru NIP nabywcy w części fiskalnej paragonu jak również port komunikacyjny do terminala płatniczego.

Wymiana tradycyjnej kasy na online wiąże się ze sporym wydatkiem. Kiedy zarejestrujemy kasę fiskalną online w terminie możemy starać się o zwrot w wysokości 90% wartości kasy- jest to jednak kwota nie przekraczająca 700zł.
Gdy z dniem 1 stycznia 2020r. nie wymienisz kary możesz spodziewać się kary. Jest to utrata możliwości starania się o ulgę lub naliczenie dodatkowych zobowiązań podatkowych.

Drogi Prawniku pamiętaj- jeżeli nie chcesz ponieść kary wymień swoją tradycyjną kasę na kasę fiskalną online do 1 stycznia 2020r.

Kasy fiskalne online – sprawdź ofertę firmy Multicom. 


Kasa fiskalna – jeśli zdecydujesz się ją zakupić w firmie Multicom, specjaliści z naszej firmy zajmą się wszelkimi zgłoszeniami. Nie musisz martwić się o dokumenty, wszystko wypełnimy za Ciebie i skontaktujemy się w Twoim imieniu z urzędem skarbowym. Dobierzemy kasy fiskalne trafiające w Twoje potrzeby, przeszkolimy Ciebie i Twój personel z zasad użytkowania urządzenia fiskalnego. Poinformujemy jak rozliczyć przysługującą ulgę – a to wszystko bez dodatkowych opłat, aby koszt kasy fiskalnej był jak najniższy.

Pamiętaj iż kupując kasę czy drukarkę fiskalną, wybierasz jednocześnie serwis z którym zwiążesz się na lata. Dlatego warto współpracować z solidną wyspecjalizowaną firmą, dysponującą kilkoma specjalistami w tej dziedzinie.

Wybieraj korzystnie – kupuj świadomie – tania kasa fiskalna dla Twojej firmy.