Kasa fiskalna dla usług porządkowych w 2019r. W 2019 roku szykują się zmiany związane z posiadaniem kasy fiskalnej przez osoby świadczące usługi porządkowe. Z dniem 1 stycznia 2019 r. weszło w życie rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 28 grudnia 2018 r. w sprawie zwolnień z obowiązku prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kas rejestrujących. Akt ten w przeciwieństwie do uprzednio wprowadzonych obowiązywać będzie 3 lata. 

Przepis ten nie wprowadza natomiast znaczących zmian w kwestii zwolnień z posiadania kasy fiskalnej przez podatników. Zachowano np. zwolnienie podmiotowe z kas w przypadku nieprzekroczenia określonego obrotu. Utrzymane zostało również zwolnienie dla sprzedaży wysyłkowej. Wprowadzone zmiany dotyczą przede wszystkim przedsiębiorców, którzy dotychczas zwolnieni byli z obowiązku posiadania kasy a po wprowadzeniu ww rozporządzenia będą zobligowani do posiadania kasy fiskalnej.

Komu nie przysługuje zwolnienie od posiadania kasy fiskalnej w 2019r.

Z dniem 1 stycznia 2019r. możliwość korzystania ze zwolnienia przedmiotowego z posiadania kasy fiskalnej straciły aż 3 rodzaje działalności:

  • Transport drogowy pasażerski pojazdami napędzanymi siłą mięśni ludzkich lub ciągnionymi przez zwierzęta
  • Usługi związane z utrzymaniem porządku w budynkach i zagospodarowywaniem terenów zieleni z wyłączeniem usług związanych z zagospodarowywaniem terenów zieleni
  • Usługi w zakresie transportu osób na rzece Dunajec przez flisaków pienińskich

Obowiązek posiadania kasy przez przedsiębiorców świadczących usługi porządkowe dotyczyć będzie:

  •  mycia okien
  • czyszczenia pieców i kominów
  • dezynfekcji i tępienia szkodników
  •  zamiatania śmieci i usuwania śniegu
  • Pozostałe usługi sanitarne

Usługi, które zostały wymienione w dziale 81 klasyfikacji PKWiU w 2019 roku utraciły prawo do zwolnienia z posiadania kasy. Odstępstwo stanowią jedynie usługi, które związane są z zagospodarowaniem terenów zielonych.

Podatnicy, którzy utracili przedmiotową możliwość do zwolnienia z kasy fiskalnej, a nie kwalifikują się do korzystania z innych zwolnień muszą zacząć ewidencjonować sprzedaż z dniem 1 czerwca 2019r. Oznacza to, że kasa musi być odpowiednio wcześniej kupiona, zgłoszona do odpowiedniego Urzędu Skarbowego, zaprogramowana oraz zafiskalizowana przez uprawniony do tego serwis. Warto wykonać te czynności terminowo. Jest to istotne w momencie starania się o zwrot w wysokości 700zł na zakup pierwszej kasy fiskalnej.

Kasa fiskalna dla mechaników-sprawdź co musisz wiedzieć 


Kasa fiskalna – jeśli zdecydujesz się ją zakupić w firmie Multicom, specjaliści z naszej firmy zajmą się wszelkimi zgłoszeniami. Nie musisz martwić się o dokumenty, wszystko wypełnimy za Ciebie i skontaktujemy się w Twoim imieniu z urzędem skarbowym. Dobierzemy kasy fiskalne trafiające w Twoje potrzeby, przeszkolimy Ciebie i Twój personel z zasad użytkowania urządzenia fiskalnego. Poinformujemy jak rozliczyć przysługującą ulgę – a to wszystko bez dodatkowych opłat, aby koszt kasy fiskalnej był jak najniższy.

Pamiętaj iż kupując kasę czy drukarkę fiskalną, wybierasz jednocześnie serwis z którym zwiążesz się na lata. Dlatego warto współpracować z solidną wyspecjalizowaną firmą, dysponującą kilkoma specjalistami w tej dziedzinie.

Wybieraj korzystnie – kupuj świadomie – tania kasa fiskalna dla Twojej firmy.