Nowa matryca stawek VAT – ważna zmiana!  Nowe ustawienia stawek VAT na urządzeniach fiskalnych.

1 maja weszło w życie rozporządzeniem Ministerstwa Finansów w sprawie kas rejestrujących z dnia 29 kwietnia 2019 r. regulujące zmianę matrycy stawek VAT na każdym urządzeniu fiskalnym

Przyporządkowanie stawki do odpowiedniej litery znaleźć można w § 6 ust. 1 pkt 5 rozporządzenia.

Rozporządzenie mówi o tym, aby podatnicy, prowadząc ewidencję przypisali oznaczenia literowe od „A” do „G” do stawek podatku lub zwolnienia od podatku, przypisanych do nazw towarów i usług, w następujący sposób:

a) literze „A” – przypisana stawka podstawowa podatku w wysokości 22% albo 23%,

b) literze „B” – przypisana stawka obniżona podatku w wysokości 7% albo 8%,

c) literze „C” – przypisana stawka obniżona podatku w wysokości 5%,

d) literze „D” –przypisana stawka obniżona podatku w wysokości 0%,

e) literze „E” – przypisane zwolnienie od podatku,

f) literze „F” i „G” –przypisane pozostałe stawki podatku, w tym wartość 0% (zero techniczne) w przypadku sprzedaży opodatkowanej, o której mowa w art. 119 ust. 1 lub art. 120 ust. 4 ustawy;

Właściciele urządzeń fiskalnych mają czas na zmianę obecnej matrycy czas do 31 lipca 2019r.

 

Kasy fiskalne online – sprawdź ofertę firmy Multicom. 


Kasa fiskalna – jeśli zdecydujesz się ją zakupić w firmie Multicom, specjaliści z naszej firmy zajmą się wszelkimi zgłoszeniami. Nie musisz martwić się o dokumenty, wszystko wypełnimy za Ciebie i skontaktujemy się w Twoim imieniu z urzędem skarbowym. Dobierzemy kasy fiskalne trafiające w Twoje potrzeby, przeszkolimy Ciebie i Twój personel z zasad użytkowania urządzenia fiskalnego. Poinformujemy jak rozliczyć przysługującą ulgę – a to wszystko bez dodatkowych opłat, aby koszt kasy fiskalnej był jak najniższy.

Pamiętaj iż kupując kasę czy drukarkę fiskalną, wybierasz jednocześnie serwis z którym zwiążesz się na lata. Dlatego warto współpracować z solidną wyspecjalizowaną firmą, dysponującą kilkoma specjalistami w tej dziedzinie.

Wybieraj korzystnie – kupuj świadomie – tania kasa fiskalna dla Twojej firmy.