Nowy obowiązek pracodawcy od maja 2019 roku – oświadczenie ws. obsługi kas rejestrujących.30 kwietnia 2019 roku Ministerstwo Finansów opublikowało nowe rozporządzenie w sprawie kas rejestrujących.

Pracodawca ma obowiązek poinformować swoich pracowników obsługujących kasy fiskalne jak prawidłowo prowadzić ewidencję sprzedaży. Pracownik powinien wiedzieć jak wystawiać paragony oraz jakie są skutki nieprzestrzegania tych obowiązków.

Pracownik po przeszkoleniu powinien podpisać odpowiednie oświadczenie o zapoznaniu się z swoimi obowiązkami oraz konsekwencjami. Powinien to zrobić jeszcze przed rozpoczęciem pracy z kasą fiskalną.

W przypadku osób które zaczęły pracę na kasie fiskalnej przed dniem wejścia ustawy muszą złożyć oświadczenie do 31 maja 2019 roku.

Jest to dokument wewnętrzny, który należy wypełnić i przechowywać na terenie firmy.

Pobierz wzór oświadczenia osoby, która prowadzi ewidencję sprzedaży

Kasy fiskalne online – sprawdź ofertę firmy Multicom


Kasa fiskalna – jeśli zdecydujesz się ją zakupić w firmie Multicom, specjaliści z naszej firmy zajmą się wszelkimi zgłoszeniami. Nie musisz martwić się o dokumenty, wszystko wypełnimy za Ciebie i skontaktujemy się w Twoim imieniu z urzędem skarbowym. Dobierzemy kasy fiskalne trafiające w Twoje potrzeby, przeszkolimy Ciebie i Twój personel z zasad użytkowania urządzenia fiskalnego. Poinformujemy jak rozliczyć przysługującą ulgę – a to wszystko bez dodatkowych opłat, aby koszt kasy fiskalnej był jak najniższy.

Pamiętaj iż kupując kasę czy drukarkę fiskalną, wybierasz jednocześnie serwis z którym zwiążesz się na lata. Dlatego warto współpracować z solidną wyspecjalizowaną firmą, dysponującą kilkoma specjalistami w tej dziedzinie.

Wybieraj korzystnie – kupuj świadomie – tania kasa fiskalna dla Twojej firmy.