Kasy fiskalne Kielce
Wyselekcjonowane Kasy z Prostą Obsługą
Wyselekcjonowane Kasy z Prostą Obsługą
Kasy fiskalne Online Kielce
Wyselekcjonowane Kasy z Prostą Obsługą
Wyselekcjonowane Kasy z Prostą Obsługą
Co załatwimy za Ciebie?
Co załatwimy za Ciebie?
Skontaktuj się i kup
Skontaktuj się i kup

Skontaktuj się i kup
Skontaktuj się i kup
Krzysztof Jakubiak
Poznaj nasz zespół
Poznaj nasz zespół




Opinie o nas:
Opinie nie są weryfikowane przez Google
Poradnik
Baza wiedzy o kasach fiskalnych i rejestrowaniu sprzedaży.
Aktualności
Nowości w branży fiskalnej, rozporządzenia Ministerstwa Finansów i nowe ustawy.
Kasa fiskalna – jeśli zdecydujesz się ją zakupić w firmie Multicom, specjaliści z naszej firmy zajmą się wszelkimi zgłoszeniami do urzędów skarbowych. Nie musisz martwić się o dokumenty, wszystko wypełnimy za Ciebie i skontaktujemy się w Twoim imieniu z urzędem skarbowym. Dobierzemy kasy fiskalne trafiające w Twoje potrzeby, przeszkolimy Ciebie i Twój personel z zasad użytkowania urządzenia fiskalnego. Poinformujemy jak rozliczyć przysługującą ulgę – a to wszystko bez dodatkowych opłat, aby koszt kasy fiskalnej był jak najniższy.
Odbiory dokumentów po rejestracji nowej kasy fiskalnej, dla firm rozliczających się w Urzędzie Skarbowym w Kielcach, dokonają Państwo pod adresem:
1.Izba Administracji Skarbowej w Kielcach
ul. Sandomierska 105
25-324 Kielce
2.Pierwszy Urząd Skarbowy w Kielcach
ul. Wróbla 17
25-661 Kielce
3.Drugi Urząd Skarbowy w Kielcach
ul. Częstochowska 20
25-647 Kielce
4.Świętokrzyski Urząd Skarbowy w Kielcach
ul. Częstochowska 20
25-647 Kielce
Multicom to autoryzowany dealer i serwis kas fiskalnych Posnet.
Pamiętaj iż kupując kasę czy drukarkę fiskalną, wybierasz jednocześnie serwis z którym zwiążesz się na lata. Dlatego warto współpracować z solidną wyspecjalizowaną firmą, dysponującą kilkoma specjalistami w tej dziedzinie, którzy zawsze są do Państwa dyspozycji i służą pomocą.
- Zostaniesz przeszkolony z obsługi kasy
- Twoja kasa zostanie zaprogramowana
- Ufiskalnimy Twoją kasę
- Załatwimy formalności w Urzędzie Skarbowym za Ciebie
- Pomożemy w uzyskaniu zwrotu z Urzędu Skarbowego


Łatwa rejestracja kasy fiskalnej
Niezależnie w którym urzędzie skarbowym się rozliczasz, rejestrację kasy fiskalnej wykonamy w urzędach w Twoim imieniu.
Zapraszamy do skorzystania z naszych usług i dołączenia do grona zadowolonych przedsiębiorców, a największą dla nas nagrodą będzie Twoja rekomendacja naszej firmy.
Wybieraj korzystnie – kupuj świadomie – tania kasa fiskalna dla Twojej firmy.
Kasy Fiskalne Online Kielce
Długo oczekiwane kasy fiskalne online są już dostępne na rynku. Przedsiębiorcy zobligowani do wymiany obecnych kas dysponują coraz mniejszą ilością czasu. Pierwsza grupa zobowiązana jest do rejestracji sprzedaży na kasach fiskalnych online już od 1 stycznia 2020r. Do grupy tej zaliczyć można mechanicy, wulkanizatorzy oraz stacje paliw. Wprowadzenie tego typu urządzeń ma za zadanie walkę z szarą strefą oraz uszczelnienie podatku VAT. Podczas zakupu nowej kasy przedsiębiorca może starać się o uzyskanie zwrotu tak jak było to w przypadku tradycyjnych kas. Warto zwrócić uwagę, że od maja 2019r. nie można ubiegać się już o zwrot przy zakupie tradycyjnej kasy mimo, że przedsiębiorca nie jest jeszcze zobowiązany do posiadania kasy fiskalnej online. Kasę fiskalną online różni od tradycyjnej to, że mogą one gromadzić i wysyłać wszystkie dane prosto do Centralnego Repozytorium.

Podstawowe informacje o kasach fiskalnych i przepisach ich dotyczących w 2023 roku można z łatwością skonsultować ze rządowymi informatorami lub Krajową Informacją Skarbową. Jednak dynamika współczesnego rynku i jego tempo rozwoju sprawiają, że w głowach przedsiębiorców co chwila rodzą się nowe pytania. Nic w tym dziwnego – praktycznie każdy miesiąc przynosi obecnie perspektywiczne innowacje, zwłaszcza w zakresie biznesów prowadzonych online. Poniżej zebraliśmy odpowiedzi na kilka nietypowych pytań związanych z kasami fiskalnymi online. Mamy nadzieję, że się przydadzą!
Kasa Fiskalna Kielce – czy trzeba ją zgłosić?
Pierwszym krokiem, który należy wykonać po zakupie kasy fiskalnej online, jest jest fiskalizacja. To procedura, którą wykonuje uprawniony do tego serwisant, by kasa mogła bez przeszkód rejestrować obrót oraz przesyłać dane do CRK.
W przypadku starszych modeli kas kolejnym etapem działań była rejestracja kasy w Urzędzie Skarbowym. Prawo przewiduje, że przedsiębiorca musi tego dokonać w ciągu 7 dni po przeprowadzonej fiskalizacji. Jednak kasy fiskalne online Kielce są pod tym względem prostsze w użytkowaniu – osobista rejestracja kasy w US nie jest już konieczna.
Pod koniec fiskalizacji kasa online automatycznie generuje raport fiskalny, a następnie przesyła go do CRK. W wyniku tego działania kasie zostaje nadany niepowtarzalny numer ewidencyjny, który od tej pory będzie identyfikował urządzenie w Repozytorium. Taki raport stanowi wystarczający dowód rejestracji kasy fiskalnej online, a ponieważ przesyłany jest bez udziału użytkownika, przedsiębiorca nie musi wykonać żadnych dodatkowych działań.
Czy kasy fiskalne online Kielce muszą działać cały czas?
Wprowadzenie kas fiskalnych online do wielu sektorów sprzedaży produktów i usług stanowiło sporą zmianę, jeśli chodzi o obowiązki ewidencji sprzedaży spoczywające na przedsiębiorcach. Niektóre operacje, które wcześniej musieli oni wykonywać samodzielnie, teraz odbywają się automatycznie. Dotyczy to również przepływu danych pomiędzy kasą online a Centralnym Repozytorium Kas, gdzie gromadzone są informacje o wszystkich podatnikach VAT w Polsce.
Czy oznacza to, że kasa fiskalna online musi być traktowana jak urządzenie, którego nigdy nie można wyłączyć? Czy na właścicielach firm spoczywa obowiązek zapewnienia połączenia pomiędzy kasą a CRK przez całą dobę? I co z sytuacjami awaryjnymi, jak choćby utrata połączenia z internetem, brak prądu czy brak zasilania w kasie przenośnej gdzieś w terenie?
Przepisy pozostawiają tu nieco niejasności, dlatego po interpretację konkretnego przypadku warto się zwrócić do Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej lub naczelnika odnośnego US. Jednak z wydanych już interpretacji wynika, że kasy fiskalne Kielce powinny być włączone i pozostać włączone w godzinach pracy firmy. Muszą też działać przy każdej prowadzonej transakcji, a przez pozostały czas powinny być utrzymywane w stanie pozwalającym na ich natychmiastowe włączenie.
Czy kasę fiskalną trzeba kupować? A może można ją wynająć?
Zakup kasy fiskalnej, zwłaszcza w bardziej rozbudowanej wersji, jest pokaźnym wydatkiem. Nie zawsze istnieje możliwość, by na czas zaplanować na niego przestrzeń w firmowym budżecie, nawet wtedy, gdy przedsiębiorca zdaje sobie sprawę ze zbliżającego się obowiązku ewidencjonowania.
Przy zachowaniu odpowiednich formalności polscy przedsiębiorcy mogą co prawda uzyskać zwrot części kwoty wydanej na kasę fiskalną online w 2023 roku. Jednak suma ta nie może przekraczać 700 złotych, podczas gdy za większość kas musimy zapłacić wyższy kwoty. Czy w tej sytuacji warto się zdecydować na wynajem lub też leasing kasy fiskalnej online?
Będzie to dobre rozwiązanie głównie dla początkujących przedsiębiorców. Osoby, które startują z działalnością nierejestrowaną, mogą w ten sposób przekonać się, czy poradzą sobie na rynku, nie ponosząc większych wydatków poza ratami za kasę.
Jednak pozostałe firmy, w tym przedsiębiorstwa, dla których nadchodzi moment na wymianę starej kasy na nową, powinny raczej zainwestować we własne urządzenie rejestrujące. Unikną w ten sposób potencjalnej awaryjności, jaką mogą cechować się sprzęty pozostające w leasingu, i związanych z nią strat finansowych przy prowadzeniu działalności.
Kasa fiskalna online a sprzedaż za granicę – czy i jak jest rejestrowana?
Rozszerzenie działalności firmy poza granice Polski nie stanowi obecnie dużego wyzwania. Internet stanowi łatwy i niedrogi kanał komunikacji z klientami z innych krajów, a usługi marketingu związane z lokalizacją strony są powszechnie dostępne. Mogą się na to nawet zdecydować osoby, które nie władają językami obcymi – darmowe translatory online osiągnęły tak wysoki poziom, że perfekcyjna znajomość języka nie jest już konieczna.
Co jednak z ewidencjonowaniem sprzedaży prowadzonej z terytorium Polski za granicę? Jeżeli chodzi o sprzedaż usług klientom detalicznym, polski przedsiębiorca jak najbardziej powinien zarejestrować ją na kasie fiskalnej – usługi podlegają opodatkowaniu w miejscu prowadzenia firmy przez usługodawcę. Zwolnieniu z tego obowiązku podlega natomiast sprzedaż wysyłkowa towarów (przy uwzględnieniu limitu obrotów), a także czytelnie opisana usługa opłacona w całości drogą elektroniczną, na rachunek bankowy. Warto jednak pamiętać, że i tu mamy do czynienia z wyjątkami od zwolnień, podobnie jak przy sprzedaży w kraju.