Używana kasa fiskalna

Używana kasa fiskalna – poszukując kasy fiskalnej na aukcjach internetowych bardzo często spotykamy używaną kasę fiskalną. Pojawiają się opisy: „jak nowa”, „używana tylko miesiąc”, „bez śladów użytkowania”.
400 zł za kasę – prawie nową – prawdziwa okazja. Upewnij się, czy aby na pewno.

Używana kasa fiskalna. Każde urządzenie fiskalne posiada moduł fiskalny który rejestruje wszystkie zdarzenia na kasie, czyli każdą sprzedaż, każdy raport dobowy, miesięczny. Są to dane których nie możemy edytować.

Możemy zmieniać nagłówek w kasie, adres, dane kontaktowe, nazwę firmy czy też pozycje asortymentowe. Nie możemy natomiast zmienić numeru NIP.
Został on przypisany na stałe do kasy w momencie fiskalizacji.
Kupując używaną kasę, chociażby nawet i przez pół dnia, kupujemy zafiskalizowane urządzenie z numerem NIP sprzedawcy. Nie możemy przecież sprzedawać na takim urządzeniu.

Jeśli już się pospieszyłeś i zakupiłeś używaną kasę fiskalną jest na to rada.
Można wymienić w niej moduł fiskalny. Koszt wymiany modułu to ok 700-1000 zł.
Oczywiście oprócz kosztów, które należy ponieść, kasa musi spełniać kilka warunków:
-Aktualna homologacja – pierwsze co powinniśmy sprawdzić jest to, czy kasa posiada ważną homologację. Jeżeli okres homologacji się skończył i nie został przedłużony – taka kasa nie będzie spełniała warunków Urzędu Skarbowego.
-Faktura VAT– aby zarejestrować kasę fiskalną w urzędzie będziesz potrzebował dowodu zakupu, czyli Faktury VAT. Należy o tym pamiętać podczas zakupu.
-Kasa musi zostać wcześniej zamknięta i wyrejestrowana – powinniśmy się upewnić, że poprzedni właściciel zlecił dokonanie odczytu kasy i dostarczył wszystkie niezbędne dokumenty do Urzędu Skarbowego.

Używana kasa fiskalna – co jeszcze powinniśmy wiedzieć, zanim zdecydujemy się na zakup używanej kasy fiskalnej?
– brak gwarancji
– brak zwrotu z Urzędu za zakup urządzenia
– czas, procedura może ciągnąć się tygodniami

Należy pamiętać iż kupując urządzenie fiskalne, kupujemy je na lata, a używana kasa za kilkaset złotych może okazać się znacznie droższa niż nowa, kupiona u sprawdzonego i polecanego sprzedawcy.

Sprawdź, ile kosztuje nowa kasa fiskalna, po wszystkich odliczeniach.


Kasa fiskalna – jeśli zdecydujesz się ją zakupić w firmie Multicom, specjaliści z naszej firmy zajmą się wszelkimi zgłoszeniami do urzędów skarbowych. Nie musisz martwić się o dokumenty, wszystko wypełnimy za Ciebie i skontaktujemy się w Twoim imieniu z urzędem skarbowym. Dobierzemy kasy fiskalne trafiające w Twoje potrzeby, przeszkolimy Ciebie i Twój personel z zasad użytkowania urządzenia fiskalnego. Poinformujemy jak rozliczyć przysługującą ulgę – a to wszystko bez dodatkowych opłat, aby koszt kasy fiskalnej był jak najniższy.

Pamiętaj iż kupując kasę czy drukarkę fiskalną, wybierasz jednocześnie serwis z którym zwiążesz się na lata. Dlatego warto współpracować z solidną wyspecjalizowaną firmą, dysponującą kilkoma specjalistami w tej dziedzinie, którzy zawsze są do Państwa dyspozycji i służą pomocą.

Wybieraj korzystnie – kupuj świadomie – tania kasa fiskalna dla Twojej firmy.

[/fusion_text]
By | 2017-06-09T09:38:54+00:00 19 kwietnia 2017|Categories: Aktualności|

About the Author: