Formy opodatkowania. Podatek liniowy.

Podatek liniowy – zakładając własną działalność gospodarczą jednym z ważniejszych wyborów jakie musimy podjąć jest wybór formy opodatkowania. Jednym z możliwych jest wybór opodatkowania podatkiem liniowy. Ma on wiele korzyści, aczkolwiek nie jest on opłacalny do wszystkich.

Podatek liniowy. Jak sama nazwa wskazuje podatek liniowy jest stały. Wynosi on 19%, bez względu na dochody jakie osiągnie firma.
Jest to podstawowa różnica między podatkiem liniowym a podatkiem rozliczanym na zasadach ogólnych gdzie podatek wynosi on 18% lub 32% – w zależności od wysokości dochodów.
Z tego względu podatek liniowy opłacalny jest, jeśli osiągamy bardzo duże dochody.

Do zalet podatku liniowego można zakwalifikować przede wszystkim:
-możliwość opodatkowania dochodu jedną stawką bez względu na osiągany przez podatnika dochód
-brak obowiązku zapłaty podatku, gdy podatnik nie osiągnie przychodu

Natomiast do wad podatku liniowego można zakwalifikować:
-brak kwoty wolnej od podatku
-brak możliwości korzystania z ulg podatkowych
-brak możliwości rozliczania się wspólnie z małżonkiem lub jako osoba samotnie wychowująca dziecko
-konieczność prowadzenia księgi przychodów i rozchodów lub w przypadku osiągnięcia przychodu przekraczającego 1 200 000 euro ksiąg rachunkowych.

Sprawdź, na czym polega opodatkowanie na zasadach ogólnych.


Kasa fiskalna – jeśli zdecydujesz się ją zakupić w firmie Multicom, specjaliści z naszej firmy zajmą się wszelkimi zgłoszeniami do urzędów skarbowych. Nie musisz martwić się o dokumenty, wszystko wypełnimy za Ciebie i skontaktujemy się w Twoim imieniu z urzędem skarbowym. Dobierzemy kasy fiskalne trafiające w Twoje potrzeby, przeszkolimy Ciebie i Twój personel z zasad użytkowania urządzenia fiskalnego. Poinformujemy jak rozliczyć przysługującą ulgę – a to wszystko bez dodatkowych opłat, aby koszt kasy fiskalnej był jak najniższy.

Pamiętaj iż kupując kasę czy drukarkę fiskalną, wybierasz jednocześnie serwis z którym zwiążesz się na lata. Dlatego warto współpracować z solidną wyspecjalizowaną firmą, dysponującą kilkoma specjalistami w tej dziedzinie, którzy zawsze są do Państwa dyspozycji i służą pomocą.

Wybieraj korzystnie – kupuj świadomie – tania kasa fiskalna dla Twojej firmy.

By | 2017-06-09T09:37:51+00:00 11 maja 2017|Categories: Aktualności|

About the Author:

Ograniczona oferta czasowa!
Skorzystaj z rabatu na zakup kasy fiskalnej.
Promocja internetowa. Dzwoń już teraz !
61-28-39-127 lub 508-709-939
x