O czym należy pamiętać przed wysyłką JPK.

O czym należy pamiętać przed wysyłką JPK – Mikro przedsiębiorcy już od 1 stycznia 2018 roku muszą przygotowywać jednolity plik kontrolny. Sprawdź, co powinieneś wiedzieć przed wysyłką.

O czym należy pamiętać przed wysyłką JPK.

1. Do kiedy?
Na początek firmy będą musiał wysyłać co miesiąc, bez wezwania organu podatkowego dane z ewidencji zakupu i sprzedaży VAT. Chodzi o strukturę JPK_VAT. Ostateczny termin to 26 dzień kolejnego miesiąca. Oznacza to, że plik JPK_VAT za styczeń trzeba będzie wysłać do 26 lutego.

2. Jak przygotować plik?
JPK_VAT to zestaw informacji o transakcjach mikroprzedsiębiorcy. Można go wygenerować przez darmowy program dodawany do naszego programu sprzedażowego. Jest jeden warunek – aby można było z niego korzystać musimy mieć aktualną wersję programu sprzedażowego.

3. Jak przesłać plik?
Wszystkie pliki JPK muszą zostać wysłane drogą elektroniczną. Przedsiębiorcy mogą wykorzystać komercyjne systemy księgowości, lub skorzystać z aplikacji Ministerstwa Finansów. Ta ostatnia opcja wymaga uzupełnienia dostępnego na stronie internetowej MF arkusza kalkulacyjnego (plik CSV.) i wygenerowania plików w postaci xml.

4. Jak uniknąć błędów?
Dość dużym wyzwaniem będzie dla niektórych poprawne wypełnienie wszystkich danych.
Każda faktura musi zostać wprowadzona pojedynczo, muszą zostać wprowadzone wszystkie dane kontrahenta tj. numer identyfikacji podatkowej, adres kontrahenta, numer źródłowy dokument.

5. Korekta JPK_VAT?
Każda korekta faktury niesie za sobą korektę całego pliku JPK_VAT. Poprawiony plik musi zawierać wszystkie operacje z danego okresu, a nie jedynie te, które zostały skorygowane.

Wszystko o kasach online. 


Kasa fiskalna – jeśli zdecydujesz się ją zakupić w firmie Multicom, specjaliści z naszej firmy zajmą się wszelkimi zgłoszeniami do urzędów skarbowych. Nie musisz martwić się o dokumenty, wszystko wypełnimy za Ciebie i skontaktujemy się w Twoim imieniu z urzędem skarbowym. Dobierzemy kasy fiskalne trafiające w Twoje potrzeby, przeszkolimy Ciebie i Twój personel z zasad użytkowania urządzenia fiskalnego. Poinformujemy jak rozliczyć przysługującą ulgę – a to wszystko bez dodatkowych opłat, aby koszt kasy fiskalnej był jak najniższy.

Pamiętaj iż kupując kasę czy drukarkę fiskalną, wybierasz jednocześnie serwis z którym zwiążesz się na lata. Dlatego warto współpracować z solidną wyspecjalizowaną firmą, dysponującą kilkoma specjalistami w tej dziedzinie, którzy zawsze są do Państwa dyspozycji i służą pomocą.

Wybieraj korzystnie – kupuj świadomie – tania kasa fiskalna dla Twojej firmy.


By |2018-01-22T11:34:08+00:0022 stycznia 2018|Categories: Aktualności|

About the Author:

Ograniczona oferta czasowa!
Skorzystaj z rabatu na zakup kasy fiskalnej.
Promocja internetowa. Dzwoń już teraz !
61-28-39-127 lub 508-709-939
x