Zwrot za kasę fiskalną online – niedługo wejdą w życie nowe zmiany. Po dziś dzień zwrot otrzymujemy za pierwsze urządzenie fiskalne zakupione przez daną firmę. Możemy uzyskać dofinansowanie wynoszące maksymalnie 90% ceny urządzenia, jednak nie więcej niż 700 zł. Nie ma znaczenia czy kupimy kasę fiskalną mobilną, systemową, wiodącego czy też niszowego producenta.

Zakup urządzenia fiskalnego szczególnie jeszcze przed rozwojem biznesu wiąże się przede wszystkim z dodatkowym wydatkiem. Stąd mamy możliwość skorzystania z ulgi. Rozliczamy ją na dwa sposoby. Będąc czynnym podatnikiem VAT dokonujemy tego przy pomocy deklaracji VAT. Jeśli jesteśmy zwolnieni z VAT składamy pismo do Urzędu Skarbowego a pieniądze są nam przelewane na rachunek bankowy.

Co się zmienia?

– przede wszystkim o zwrot nie będzie się mógł ubiegać każdy. Przysługiwać on będzie tylko tym, którzy zakupili urządzenie fiskalne online

– Ze zwrotu będą mogli skorzystać również Ci, którzy zakupili już swoje pierwsze urządzenie, aczkolwiek będą zobligowaniu do wymiany na nowe – onlinowe

– ulga nie będzie przysługiwała tym przedsiębiorcom którzy zakupią swoje pierwsze urządzenie aczkolwiek „starego typu”

– kwota zwrotu pozostaje bez zmian – maksymalnie 700 zł

Kto będzie musiał zainstalować kasy ONLINE?

W pierwszej kolejności obowiązkiem rejestracji sprzedaży za pomocą tego rodzaju kas zostaną objęci przedsiębiorcy działający w następujących branżach:

01.01.2019 – usługi motoryzacyjne i wulkanizacyjne oraz dokonujące sprzedaży benzyny silnikowej, oleju napędowego i gazu przeznaczonego do napędu silników spalinowych;

01.07.2019 – usługi gastronomiczne i budowlane;

01.01.2020 – usługi fryzjerskie, kosmetyczne i kosmetologiczne, usługi w zakresie krótkotrwałego zakwaterowania, usługi fitness oraz lekarze, dentyści, a także prawnicy.

Najprawdopodobniej terminy te zostaną przesunięte.

Zwrot ulgi na kasę fiskalną.

Do tej pory nie było jednoznacznych przepisów mówiących o tym kto i w jakich okolicznościach straci prawo do uli i będzie musiał ją zwrócić.

Przepisy które mają wejść w życie mają zmienić te niedopowiedzenia.

Projekt zmian w art. 111 ust. 6:

6. Podatnicy są obowiązani do zwrotu odliczonych lub zwróconych im kwot wydanych na zakup kas rejestrujących, w przypadku gdy w okresie 3 lat od dnia rozpoczęcia prowadzenia ewidencji sprzedaży zakończą działalność gospodarczą lub nie poddadzą w obowiązujących terminach kas rejestrujących obowiązkowemu przeglądowi technicznemu przez właściwy serwis.

 

Kasy fiskalne online – sprawdź naszą ofertę. 


Kasa fiskalna – jeśli zdecydujesz się ją zakupić w firmie Multicom, specjaliści z naszej firmy zajmą się wszelkimi zgłoszeniami. Nie musisz martwić się o dokumenty, wszystko wypełnimy za Ciebie i skontaktujemy się w Twoim imieniu z urzędem skarbowym. Dobierzemy kasy fiskalne trafiające w Twoje potrzeby, przeszkolimy Ciebie i Twój personel z zasad użytkowania urządzenia fiskalnego. Poinformujemy jak rozliczyć przysługującą ulgę – a to wszystko bez dodatkowych opłat, aby koszt kasy fiskalnej był jak najniższy.

Pamiętaj iż kupując kasę czy drukarkę fiskalną, wybierasz jednocześnie serwis z którym zwiążesz się na lata. Dlatego warto współpracować z solidną wyspecjalizowaną firmą, dysponującą kilkoma specjalistami w tej dziedzinie.

Wybieraj korzystnie – kupuj świadomie – tania kasa fiskalna dla Twojej firmy.