Raport dobowy i raport miesięczny.

Raport dobowy i raport miesięczny – przedsiębiorcy zobowiązani do posiadania kasy fiskalnej muszą sporządzać raporty sprzedaży – dobowe oraz miesięczne. Zobacz, jak poprawne księgować przychody z kasy fiskalnej.

Raport dobowy i raport miesięczny – zgodnie z definicją zapisaną w § 2 ust. 19 rozporządzenia z dnia 14 marca 2013 roku w sprawie kas rejestrujących, raport fiskalny to dokument fiskalny, który zawiera dane sumaryczne o obrocie i kwotach podatku za daną dobę lub okres. Dane te ujęte są według poszczególnych stawek podatku oraz sprzedaży zwolnionej od podatku. Drukowanie raportów fiskalnych dobowych i miesięcznych jest bardzo ważnym obowiązkiem podatnika

Raport dobowy.
Raport ten powinien być drukowany codziennie po zakończonej sprzedaży. Możemy wydrukować go dnia następnego, jednak jeszcze przed rozpoczęciem sprzedaży. Należy jednak pamiętać, że musi się to mieścić w obrębie jednego miesiąca.
Przykładowo – dokonaliśmy sprzedaży 31 lipca. Nie powinniśmy robić raportu kolejnego dnia rano – 1 sierpnia. Powód? Sprzedaż z ostatniego lipca zaksięguję się na sierpień.

Raport miesięczny.
Jak sama nazwa wskazuję raport miesięczny wykonujemy co miesiąc – po skończonym miesiącu czyli nie wcześniej niż 1 dnia kolejnego miesiąca. Należy pamiętać, że raport miesięczny jest sumą raportów dobowych. Więc jeśli w danym miesiącu dokonamy sprzedaży, ale zapomnimy o raportach dobowych – raport miesięczny będzie zerowy.

 

Sprawdź, jak uzyskać zwrot za zakup kasy fiskalnej.


Kasa fiskalna – jeśli zdecydujesz się ją zakupić w firmie Multicom, specjaliści z naszej firmy zajmą się wszelkimi zgłoszeniami do urzędów skarbowych. Nie musisz martwić się o dokumenty, wszystko wypełnimy za Ciebie i skontaktujemy się w Twoim imieniu z urzędem skarbowym. Dobierzemy kasy fiskalne trafiające w Twoje potrzeby, przeszkolimy Ciebie i Twój personel z zasad użytkowania urządzenia fiskalnego. Poinformujemy jak rozliczyć przysługującą ulgę – a to wszystko bez dodatkowych opłat, aby koszt kasy fiskalnej był jak najniższy.

Pamiętaj iż kupując kasę czy drukarkę fiskalną, wybierasz jednocześnie serwis z którym zwiążesz się na lata. Dlatego warto współpracować z solidną wyspecjalizowaną firmą, dysponującą kilkoma specjalistami w tej dziedzinie, którzy zawsze są do Państwa dyspozycji i służą pomocą.

Wybieraj korzystnie – kupuj świadomie – tania kasa fiskalna dla Twojej firmy.

By | 2017-07-25T13:12:48+00:00 25 lipca 2017|Categories: Aktualności|

About the Author:

Ograniczona oferta czasowa!
Skorzystaj z rabatu na zakup kasy fiskalnej.
Promocja internetowa. Dzwoń już teraz !
61-28-39-127 lub 508-709-939
x