Kasa fiskalna w kantorze.

Od 1 stycznia 2019 roku kantory będą musiała ewidencjonować swoją działalność na kasie fiskalnej. Wszyscy zastanawiamy się po co? Skoro kantory są zwolnione z VAT a ich przychód można łatwo sprawdzić na podstawie ewidencji dewizowych.

Kasa fiskalna w kantorze.

Wydawanie paragonów w kantorach budzi wiele wątpliwości. Jest dużo niewiadomych.

Po pierwsze same kasy fiskalne nie są przystosowane do takich operacji. Jak wiadomo w kantorach obowiązują kwoty do czterech liczb po przecinku. Kasa fiskalna – ma tylko dwa. Oznacza to, że producenci będą musieli wyprodukować kasy fiskalne spełniające wymagania kantorów.

Po drugie – co ewidencjonować? Jeśli jedynie transakcje sprzedaży walut to taka ewidencja byłaby jednak niepełna, bo kantor świadczy usługę zarówno wtedy, gdy sprzedaje walutę, jak i wtedy, gdy ją od klienta kupuje.

Dodatkowo oczywiście narażamy kantory w całej Polsce na dodatkowe koszty związane z zakupem urządzenia. Straci również budżet państwa, wypłacając pieniądze na dopłaty na zakup kas dla tych, którzy ich dotychczas nie posiadali.

Kasa fiskalna w kantorze jeszcze nieprzesądzone.

Eksperci zwracają uwagę, że obowiązki nakładane na obywateli przy stanowieniu prawa powinny być proporcjonalne do celu, jakiemu służą. Ta zasada wynika z prawa europejskiego oraz konstytucyjnego – w tym przypadku jest to wątpliwe.

Póki co jest wiele pytań, na szczęście właściciele kantorów mają jeszcze sporo czasu.

 

Wysyłasz plik JPK? Sprawdź, co powinieneś wiedzieć.


Kasa fiskalna – jeśli zdecydujesz się ją zakupić w firmie Multicom, specjaliści z naszej firmy zajmą się wszelkimi zgłoszeniami do urzędów skarbowych. Nie musisz martwić się o dokumenty, wszystko wypełnimy za Ciebie i skontaktujemy się w Twoim imieniu z urzędem skarbowym. Dobierzemy kasy fiskalne trafiające w Twoje potrzeby, przeszkolimy Ciebie i Twój personel z zasad użytkowania urządzenia fiskalnego. Poinformujemy jak rozliczyć przysługującą ulgę – a to wszystko bez dodatkowych opłat, aby koszt kasy fiskalnej był jak najniższy.

Pamiętaj iż kupując kasę czy drukarkę fiskalną, wybierasz jednocześnie serwis z którym zwiążesz się na lata. Dlatego warto współpracować z solidną wyspecjalizowaną firmą, dysponującą kilkoma specjalistami w tej dziedzinie, którzy zawsze są do Państwa dyspozycji i służą pomocą.

Wybieraj korzystnie – kupuj świadomie – tania kasa fiskalna dla Twojej firmy.