Jak określić limit do zwolnienia z kasy fiskalnej w 2018 r. Od wielu lat limit do zwolnienia z kasy fiskalnej wynosi 20 000 zł. Myślę, że każdy przedsiębiorca doskonale zna tę kwotę. Co jeśli, zbliżamy się do tej kwoty. Sprawdź jak dobrze wyliczyć limit który nam pozostał.

Limit do zwolnienia z kasy fiskalnej w 2018r. Aktualnie możemy skorzystać z zwolnienia podmiotowego – przysługujące ze względu na wysokość obrotu podatnika oraz z zwolnienia przedmiotowego – zwolnienie dla określonych czynności.

Zgodnie z rozporządzeniem zwolnienie z kas przysługuje podatnikom, których obrót w poprzednim roku nie przekroczył limitu w wysokości 20.000 zł. Należy przy tym uwzględniać wyłącznie obrót ze sprzedaży na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej i rolników ryczałtowych.

Zdarza się, że przedsiębiorca ko0rzysta z kilku zwolnień z kasy fiskalnej.
Może prowadzić sprzedaż wysyłkową, która spełnia określone warunki oraz jego obrót nie przekracza 20 000 zł.
Do momentu, w którym przekroczy limit, nie musi mieć kasy fiskalnej, nawet gdy nie wszystkie wykonywane czynności spełniają warunki określone dla sprzedaży wysyłkowej.

Przedsiębiorcy którzy rozpoczynają swoją działalność w trakcie roku muszą inaczej określić wysokość limitu. Jest ona proporcjonalna do okresu prowadzenia działalności.
Limit proporcjonalny wylicza się według schematu
20 000 zł / 365 x liczba dni

Należy jeszcze pamiętać, że jeśli w momencie rozpoczęcia działalności jesteśmy pewni, że nasz obrót bardzo szybko przekroczy 20 000 zł powinniśmy kupić kasę od razu.

Wszystko o kasach online. Sprawdź, co powinieneś wiedzieć. 


 Kasa fiskalna – jeśli zdecydujesz się ją zakupić w firmie Multicom, specjaliści z naszej firmy zajmą się wszelkimi zgłoszeniami do urzędów skarbowych. Nie musisz martwić się o dokumenty, wszystko wypełnimy za Ciebie i skontaktujemy się w Twoim imieniu z urzędem skarbowym. Dobierzemy kasy fiskalne trafiające w Twoje potrzeby, przeszkolimy Ciebie i Twój personel z zasad użytkowania urządzenia fiskalnego. Poinformujemy jak rozliczyć przysługującą ulgę – a to wszystko bez dodatkowych opłat, aby koszt kasy fiskalnej był jak najniższy.

Pamiętaj iż kupując kasę czy drukarkę fiskalną, wybierasz jednocześnie serwis z którym zwiążesz się na lata. Dlatego warto współpracować z solidną wyspecjalizowaną firmą, dysponującą kilkoma specjalistami w tej dziedzinie, którzy zawsze są do Państwa dyspozycji i służą pomocą.

Wybieraj korzystnie – kupuj świadomie – tania kasa fiskalna dla Twojej firmy.