Nawet jeśli posiadamy kasę fiskalną to w niektórych okolicznościach nie musimy wystawiać na niej paragonu. Sprawdź, co powinieneś wiedzieć.

Kasa fiskalna a zapłata przelewem , prowadzenie ewidencji sprzedaży na kasie fiskalnej kojarzy się zwykle z bezpośrednim kontaktem sprzedawca-klient. W dzisiejszych czasach często kupujemy jednak towary czy też korzystamy z usług przez internet. Co wtedy? Dostarczenie paragonu jest utrudnione.

Jako przedsiębiorca możemy skorzystać z dwóch zwolnień

– zwolnienie dla usług z zapłatą na rachunek

– zwolnienie dla sprzedaży wysyłkowej.

Aby móc skorzystać z zwolnienia należy zachować wszystkie warunki, możemy wtedy nie drukować paragonu fiskalnego. Należy jednak pamiętać, że zwolnienie dotyczy określonych czynności, każda inna powinna zostać zarejestrowana na kasie fiskalnej.

Zwolnienie z kasy dla usług z zapłatą na rachunek

Świadczenie usług na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej oraz rolników ryczałtowych, jeżeli świadczący usługę otrzyma w całości zapłatę za wykonaną czynność za pośrednictwem poczty, banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej (odpowiednio na rachunek bankowy podatnika lub na rachunek podatnika w spółdzielczej kasie oszczędnościowo-kredytowej, której jest członkiem), a z ewidencji i dowodów dokumentujących zapłatę jednoznacznie wynika, jakiej konkretnie czynności dotyczyła.

Taką samą procedurę mamy w przypadku sprzedaży wysyłkowej.

Należy jednak pamiętać, iż zwolnienie nie przysługuje, jeśli zapłata będzie dokonana gotówką.
Nie przysługuje również wtedy, jeśli klient zapłaci przelewem a towar odbierze osobiście.

Jeśli prowadzimy sprzedaż wysyłkową a posiadamy już kasę fiskalną warto wydrukować ten paragon. Po pierwsze stajemy się wiarygodniejsi i bardziej rzetelni w oczach klienta, a po drugie nie musimy prowadzić dodatkowej ewidencji.

Wszystko o kasach online. Sprawdź.


Kasa fiskalna – jeśli zdecydujesz się ją zakupić w firmie Multicom, specjaliści z naszej firmy zajmą się wszelkimi zgłoszeniami do urzędów skarbowych. Nie musisz martwić się o dokumenty, wszystko wypełnimy za Ciebie i skontaktujemy się w Twoim imieniu z urzędem skarbowym. Dobierzemy kasy fiskalne trafiające w Twoje potrzeby, przeszkolimy Ciebie i Twój personel z zasad użytkowania urządzenia fiskalnego. Poinformujemy jak rozliczyć przysługującą ulgę – a to wszystko bez dodatkowych opłat, aby koszt kasy fiskalnej był jak najniższy.

Pamiętaj iż kupując kasę czy drukarkę fiskalną, wybierasz jednocześnie serwis z którym zwiążesz się na lata. Dlatego warto współpracować z solidną wyspecjalizowaną firmą, dysponującą kilkoma specjalistami w tej dziedzinie, którzy zawsze są do Państwa dyspozycji i służą pomocą.

Wybieraj korzystnie – kupuj świadomie – tania kasa fiskalna dla Twojej firmy.