Kasy fiskalne Warszawa
Wyselekcjonowane Kasy z Prostą Obsługą
Wyselekcjonowane Kasy z Prostą Obsługą
Kasy fiskalne Online Warszawa
Wyselekcjonowane Kasy z Prostą Obsługą
Wyselekcjonowane Kasy z Prostą Obsługą
Co załatwimy za Ciebie?
Co załatwimy za Ciebie?
Skontaktuj się i kup
Skontaktuj się i kup
Skontaktuj się i kup
Skontaktuj się i kup
Krzysztof Jakubiak
Poznaj nasz zespół
Poznaj nasz zespół
Opinie o nas:
Opinie nie są weryfikowane przez Google
Poradnik
Baza wiedzy o kasach fiskalnych i rejestrowaniu sprzedaży.
Aktualności
Nowości w branży fiskalnej, rozporządzenia Ministerstwa Finansów i nowe ustawy.
Kasa fiskalna – jeśli zdecydujesz się ją zakupić w firmie Multicom, specjaliści z naszej firmy zajmą się wszelkimi zgłoszeniami do urzędów skarbowych. Nie musisz martwić się o dokumenty, wszystko wypełnimy za Ciebie i skontaktujemy się w Twoim imieniu z urzędem skarbowym. Dobierzemy kasy fiskalne trafiające w Twoje potrzeby, przeszkolimy Ciebie i Twój personel z zasad użytkowania urządzenia fiskalnego. Poinformujemy jak rozliczyć przysługującą ulgę – a to wszystko bez dodatkowych opłat, aby koszt kasy fiskalnej był jak najniższy.
Odbiory dokumentów po rejestracji nowej kasy fiskalnej, dla firm rozliczających się w Urzędzie Skarbowym w Warszawie, dokonają Państwo pod adresem:
1.Izba Administracji Skarbowej w Warszawie
ul. Felińskiego 2B
01-513 Warszawa
2.Urząd Skarbowy Warszawa-Bemowo
ul. Białobrzeska 53A
02-325 Warszawa
3.Urząd Skarbowy Warszawa-Bielany
ul. Skalbmierska 5
01-844 Warszawa
4.Urząd Skarbowy Warszawa-Praga
ul. Jagiellońska 15
03-719 Warszawa
5.Urząd Skarbowy Warszawa-Targówek
ul. Dąbrowszczaków 14
03-482 Warszawa
6.Urząd Skarbowy Warszawa-Ursynów
ul. Wynalazek 3
02-677 Warszawa
7.Urząd Skarbowy Warszawa-Wola
ul. Powstańców Śląskich 2D
01-381 Warszawa
8.Drugi Urząd Skarbowy Warszawa-Śródmieście
ul. Jagiellońska 15
03-719 Warszawa
9.Pierwszy Urząd Skarbowy Warszawa-Śródmieście
ul. Lindleya 14
02-013 Warszawa
10.Urząd Skarbowy Warszawa-Mokotów
ul. Postępu 16A
02-676 Warszawa
11.Urząd Skarbowy Warszawa-Wawer
ul. Mycielskiego 21
04-379 Warszawa
12.Trzeci Urząd Skarbowy Warszawa-Śródmieście
ul. Lindleya 14
02-013 Warszawa
13.Drugi Mazowiecki Urząd Skarbowy w Warszawie
ul. Stawki 2
00-193 Warszawa
14.Pierwszy Mazowiecki Urząd Skarbowy w Warszawie
ul. Felińskiego 2A
01-513 Warszawa
Multicom to autoryzowany dealer i serwis kas fiskalnych Posnet.
Pamiętaj iż kupując kasę czy drukarkę fiskalną, wybierasz jednocześnie serwis z którym zwiążesz się na lata. Dlatego warto współpracować z solidną wyspecjalizowaną firmą, dysponującą kilkoma specjalistami w tej dziedzinie, którzy zawsze są do Państwa dyspozycji i służą pomocą.
- Zostaniesz przeszkolony z obsługi kasy
- Twoja kasa zostanie zaprogramowana
- Ufiskalnimy Twoją kasę
- Załatwimy formalności w Urzędzie Skarbowym za Ciebie
- Pomożemy w uzyskaniu zwrotu z Urzędu Skarbowego
Łatwa rejestracja kasy fiskalnej
Niezależnie w którym urzędzie skarbowym się rozliczasz, rejestrację kasy fiskalnej wykonamy w urzędach w Twoim imieniu.
Zapraszamy do skorzystania z naszych usług i dołączenia do grona zadowolonych przedsiębiorców, a największą dla nas nagrodą będzie Twoja rekomendacja naszej firmy.
Wybieraj korzystnie – kupuj świadomie – tania kasa fiskalna dla Twojej firmy.
Kasy fiskalne online Warszawa
Nowelizacja ustawy VAT podpisana oznacza to, że pierwsza grupa zobowiązana do posiadania kasy fiskalnej online będzie musiała zastąpić obecne urządzenia do końca roku. Z dniem 1 stycznia 2020r. kasę fiskalną online będą zobowiązani posiadać podatnicy zajmujący się sprzedażą paliw, świadczący usługi związane z naprawą samochodów oraz wulkanizacją. Kasę fiskalną online odróżnia od tradycyjnej bezpośredniość przesyłania wiadomości do Centralnego Repozytorium. Warto pamiętać, Że tak jak w przypadku tradycyjnych kas, podczas zakupu kasy fiskalnej online można otrzymać zwrot w wysokości 90% wartości kasy, nie więcej jednak niż 700zł. Dodatkowo od maja 2019r. zostanie odebrana możliwość otrzymania zwrotu przy zakupie tradycyjnej kasy fiskalnej.
Multicom to firma z tradycjami, którą tworzą jedynie specjaliści w swojej branży. Mamy doświadczenie w sprzedaży, rejestracji, a także serwisowaniu kas fiskalnych na terenie całej Polski. Jesteśmy pewni tego, że nasze usługi są najlepszej jakości, gdyż często pojawiają się pozytywne opinie naszych klientów. Prawdę mówiąc, każdy z naszych klientów jest w pełni zadowolony z naszych usług. Jest tak, gdyż skupiamy się przede wszystkim na kompleksowości, jeżeli chodzi o kasy fiskalne i nienagannej obsłudze klienta. Zależy nam na tym, gdyż jesteśmy profesjonalistami.
Kasy Fiskalne Warszawa – kompleksowa usługa.
Jesteśmy pewni tego, że nie każda osoba szukająca kasy fiskalnej zna się na temacie w pełni, dlatego jesteśmy do dyspozycji, jeżeli mają Państwo pytania lub wątpliwości związane z kasami fiskalnymi i nie tylko.
W ramach sprzedaży kasy fiskalnej zapewniamy naszym klientom szereg dodatkowych usług, które z pewnością pomogą każdemu, kto nie ma wiedzy na temat kasy fiskalnej. Każdemu z naszych klientów pomagamy w uzyskaniu zwrotu 700 zł z Urzędu Skarbowego, rejestrujemy kasę w US, a także fiskalizujemy. Po naszych działaniach można z powodzeniem używać nowo nabytej kasy fiskalnej.
Dodatkowo, w cenie zakupu oferujemy szkolenie z obsługi kasy fiskalnej po uprzednim zaprogramowaniu w niej najważniejszych produktów. Dzięki temu każdy z łatwością obsłuży kasę fiskalną kupioną u nas.
Duży wybór urządzeń fiskalnych.
Chcemy zapewnić każdemu z naszych klientów urządzenia fiskalne dostosowane do jego potrzeb, dlatego ciągle wprowadzamy do naszej oferty nowe kasy fiskalne, drukarki fiskalne, szuflady, wagi, a także najnowsze urządzenia w postaci kas fiskalnych online. Z tego powodu, w każdym momencie możemy zapewnić Państwu odpowiednie urządzenie, które będzie spełniało wszystkie potrzeby przy zachowaniu jak najniższej ceny.
Dzięki takiemu podejściu, nasi klienci wiedzą, że mogą nam zaufać – to sprawia, że nie tylko otrzymujemy pozytywne opinie, ale również wielu nowych klientów “z polecenia”.
Kasy fiskalne Warszawa – dodatkowe możliwości.
Kasy fiskalne, oprócz swoich podstawowych zdolności takich jak rejestrowanie sprzedaży i wydruk paragonu, mają również inne wbudowane funkcje, które pomagają przede wszystkim w marketingu przedsiębiorstwa. Jest to możliwość wydruku odcinka niefiskalnego, na którym mogą znaleźć się dodatkowe informacje o np. punktach lojalnościowych dodanych za zakup, kodzie rabatowym, czy większą ilością informacji na temat firmy. Taka funkcja może być zaprogramowana dowolnie, dlatego limitem jest tylko i wyłącznie pomysłowość.
Dodatkowymi możliwościami, jakie oferują kasy Posnet jest możliwość podłączenia wagi oraz szuflady, które swoje zadanie spełnią świetnie w sklepie spożywczym lub supermarkecie. Waga zintegrowana z kasą to duża wygoda, która nie tylko oszczędza czas pracowników, ale też klientów – oni nie muszą czekać długo na obsługę.
Kasy fiskalne Online – Warszawa, jesteśmy przygotowani!
Kasy fiskalne online to nowy wymóg, który należy spełnić jako przedsiębiorca. Chodzi tutaj o obowiązek korzystania z kas fiskalnych, które mają połączenie ze specjalnym systemem, którego zadaniem jest uszczelnienie luki w VAT. Po prostu, kasa fiskalna powinna być gotowa na łączenie się z Centralnym Repozytorium Kas, co sprawi, że kopia paragonu będzie przesyłana elektronicznie. Z tego powodu, nawet w przypadku, gdy Państwa branża nie jest dotknięta tym nakazem, warto być już przygotowanym. Cena kas fiskalnych online jest porównywalna ze zwykłymi kasami, więc naszym zdaniem lepiej wybrać kasę online, aby w przyszłości nie musieć wymieniać starej kasy na kompatybilną z nowym systemem.
Multicom – firma, której warto zaufać.
Kupując kasę fiskalną tak naprawdę wiążą się Państwo z podmiotem sprzedającym na długie lata, gdyż kasy fiskalne należy między innymi serwisować. Jest to ważna czynność, której nigdy nie można pominąć.
Multicom również zajmuje się serwisowaniem kas fiskalnych – z nami każda kasa będzie serwisowana na czas i przy użyciu zaawansowanego oprogramowania diagnostycznego. Mamy doświadczenie w tym, co robimy, dlatego z pewnością mogą Państwo powierzyć nam opiekę nad swoją kasą fiskalną – zajmiemy się nie tylko serwisem, ale również pozostałymi czynnościami, jakie należy wykonać – przykładem może być wprowadzanie produktów do kasy i przypisywanie ich do skrótów klawiszowych, które pozwolą na szybki dostęp.
Obowiązek korzystania z kasy fiskalnej wciąż nie dotyczy wszystkich polskich przedsiębiorców. Jednak duża ich część prędzej czy później stanie przed koniecznością wprowadzenia tego rodzaju kasy. Ponieważ przepisy dotyczące tej kwestii co jakiś czas ulegają modyfikacjom, właściciele firm muszą być na bieżąco z regulacjami dotyczącymi kas fiskalnych. Poniżej przedstawiamy zbiór najważniejszych informacji na ten temat.
Czym jest kasa fiskalna i jak działa?
Kasy fiskalne to urządzenia wykorzystywane w celu ewidencjonowania i rejestrowania sprzedaży. Ich wykorzystanie pozwala przedsiębiorcy na dokładne monitorowanie obrotu detalicznego oraz związanego z nim VAT-u. Kas używa się nie tylko w Polsce – funkcjonują one w gospodarce większości krajów na świecie. Są narzędziem kontroli nad systemem ściągania podatku VAT, ale prócz tego spełniają też ważne funkcje dla firm, ułatwiając kontrolę nad sprzedażą.
W naszym państwie przepisy nakazują ewidencjonowanie sprzedaży za pomocą kasy fiskalnej konkretnym grupom przedsiębiorców. Część z nich ma przy tym możliwość, by odroczyć konieczność ewidencjonowania sprzedaży w ten sposób aż do momentu osiągnięcia kwoty obrotu określonej w przepisach.
Istnieją także przedsiębiorcy, którzy oferują klientom wyłącznie towary lub usługi wyłączone z konieczności ewidencjonowania sprzedaży. Jednak większość właścicieli firm w kraju musi prowadzić ewidencję za pomocą kasy fiskalnej, jeśli nie chcą ponieść poważnych konsekwencji zaniedbania w tym zakresie. Przedsiębiorcom ze stolicy, którzy planują wprowadzić kasy fiskalne Warszawa oferuje sprzęt uznanych producentów, opatrzone wszelkimi wymaganymi atestami.
Jakie przepisy regulują wykorzystanie kas fiskalnych w Polsce?
Podstawowym aktem prawnym, z którego bezpośrednio wynika obowiązek stosowania kas fiskalnych w Polsce, jest ustawa o podatku od towarów i usług obowiązująca od dnia 11 marca 2004 roku. Kasy rejestrujące wspomniane są m. in. w art. 111 tej ustawy, który określa, kto i na jakich zasadach musi prowadzić w swojej działalności gospodarczej tego typu ewidencję obrotu.
Nowsza ustawa dotycząca VAT to ustawa z 15 marca 2019 o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług oraz ustawy o prawie o miarach. Przedsiębiorcy znajdą w niej aktualne informacje na temat kas fiskalnych, w tym ich nabywania, przysługującego zwrotu oraz szczegółów użytkowania.
Prócz tego zakres stosowania kas doprecyzowuje także szereg Rozporządzeń Ministra Finansów w sprawie kas rejestrujących. Od czasu opublikowania wyżej wymienionej ustawy z 2004 roku Ministerstwo wydało już ponad 30 Rozporządzeń i kilka Obwieszczeń dotyczących ich stosowania. Zastosowanie tu znajdują także odnośne wyroki Trybunału Konstytucyjnego. Wszystkie te akty prawne dostępne są do wglądu przedsiębiorców za darmo na rządowej stronie ISAP – Internetowego Systemu Aktów Prawnych.
Kto ma obowiązek korzystania z kasy fiskalnej obecnie?
Choć ogólne zasady dotyczące użytkowania kas w Polsce ciągle pozostają w mocy, szczegóły związane z obowiązkiem ich wykorzystania zmieniają się na przestrzeni lat. Obecnie jesteśmy na progu kolejnej fali takich zmian, które już się rozpoczęły, wpływając niebagatelnie na wyzwania stojące przed przedsiębiorcami w obecnym roku. Szerzej piszemy o tym poniżej, natomiast tu wyjaśniamy detale dotyczące grup, które muszą korzystać z kasy fiskalnej.
Ewidencjonowanie sprzedaży na kasie fiskalnej jest konieczne, jeśli przedsiębiorca sprzedaje towary bądź usługi osobom fizycznym, które nie prowadzą działalności gospodarczej, a także rolnikom ryczałtowym zwolnionym z VAT. Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Finansów z 22 grudnia 2021 roku, kasę rejestrującą ma obowiązek posiadać przedsiębiorca, którego obrót w poprzednim roku podatkowym przekroczył 20 000 złotych.
Ponieważ wymóg ten dotyczy zarówno czynnych podatników VAT, jak i przedsiębiorców ustawowo zwolnionych z płacenia VAT, do wyliczania tej sumy stosuje się tu różne kryteria. Dla czynnych podatników VAT mówimy o 20 000 netto, natomiast osoby zwolnione uwzględniają tę samą kwotę brutto. W kasy fiskalne online Warszawa powinien wyposażyć firmę każdy przedsiębiorca, który przekroczy tę kwotę.
Co bardzo istotne – wspomniany tu kwotowy limit zwolnienia z obowiązku posiadania kasy obowiązuje jedynie do 31 grudnia 2023. Widać więc jasno, że nawet osoby, które dopiero planują otwarcie działalności, powinny przyjrzeć się uważnie przepisom dotyczącym korzystania z kas fiskalnych i przygotować się na tę ewentualność.
Poza ogólną zasadą zwolnienia kwotowego, dotyczącą kas rejestrujących, polskie prawo wyszczególnia także szereg zwolnień dotyczących towarów lub usług, gdzie kasa fiskalna nie jest konieczna. Z drugiej strony jednak istnieje cała lista towarów oraz usług, których sprzedaż wiąże się z koniecznością założenia kasy jeszcze przed pierwszą transakcją.
Kto musi mieć kasę fiskalną od początku działalności? Usługi
Konieczność ewidencjonowania sprzedaży przy użyciu kasy rejestrującej obejmuje szereg towarów i usług, wpływając tym samym zarówno na wielkie firmy, jak i na małych przedsiębiorców. Kasy fiskalne Warszawa są przy wielu usługach bezwzględnie konieczne! Według Rozporządzenia z dnia 22 grudnia 2021 roku wśród usług, które muszą być tak rejestrowane, znajdziemy:
– usługi z zakresu gastronomii, w tym catering,
– większość usług związanych z opieką medyczną,
– usługi prawnicze oraz doradztwo podatkowe
– kosmetologię oraz fryzjerstwo,
– przewozy taksówkarskie oraz inne przewozy pasażerów samochodami,
– usługi rozrywkowe (bilety wstępu na dyskoteki, do parków rozrywki, wesołych miasteczek, do cyrków),
– naprawy, badania oraz przeglądy samochodów i innych pojazdów silnikowych, w tym motorowerów,
– czyszczenie i mycie samochodów oraz innego typu pojazdów.
Kto musi mieć kasę fiskalną od początku działalności? Towary
Lista towarów, których sprzedaż nakłada na przedsiębiorcę obowiązek natychmiastowej instalacji kasy fiskalnej, jest jeszcze dłuższa od listy usług wyłączonych ze zwolnienia. Co ważne, specyfika wielu z wymienionych niżej produktów sprawia, że ten konkretny przepis ma niebagatelny wpływ także na mikroprzedsiębiorców. Kasy fiskalne Warszawa musi mieć każdy kiosk z wyrobami tytoniowymi, każdy dystrybutor, który chciałby sprzedawać części komputerowe w ramach e-commerce, a nawet artysta tworzący własnoręcznie wykonaną biżuterię, jeśli zawiera ona nawet gram metali szlachetnych. Towary, o których mowa, są następujące:
– gaz płynny,
– silniki, części do silników,
– przyczepy, naczepy oraz części przyczep i naczep,
– nadwozia do pojazdów silnikowych,
– elementy pojazdów silnikowych, w tym akcesoria (nie dotyczy to motocykli, ale uwzględnione są pojazdy specjalnego przeznaczenia, jak np. techniczne pojazdy miejskie, śmieciarki, busy medyczne z aparaturą itd.),
– silniki elektryczne, transformatory, prądnice,
– perfumy oraz wody toaletowe,
– napoje alkoholowe, a także bezalkoholowe o zaw. alkoholu powyżej 0,5%,
– wyroby tytoniowe,
– paliwa silnikowe oraz domieszki i dodatki do paliw,
– wyroby z metali szlachetnych (złoto, srebro, platyna, iryd itd.) i z udziałem tych metali,
– sprzęt do fotografii, nie licząc osobnych od niego akcesoriów,
komputery,
– wyroby elektroniczne, wyroby optyczne (np. lampy, kineskopy, diody, tranzystory),
– nośniki danych analogowych i cyfrowych (gotowe do zapisu, a także zapisane, jeśli to właśnie sprzedaż nośnika jest istotą transakcji).
Rodzaje kas fiskalnych – jakie są dostępne na rynku?
Obecnie w użyciu wciąż funkcjonują 4 typy kas fiskalnych. Dwa z nich to kasy tradycyjne – kasy z papierowym zapisem kopii oraz kasy z zapisem elektronicznym. Żaden z tych typów kas nie jest już dostępny w sprzedaży dla osób, które nie dokonały ich zakupu wcześniej.
Sprzedaż kas z zapisem papierowym została zakończona zgodnie z prawem 31 sierpnia 2019, natomiast kasy z zapisem elektronicznym można było zakupić do 31 grudnia 2022. Przedsiębiorca, który korzysta jeszcze z jednego z tych typów, może to robić tylko do czasu zakończenia ich eksploatacji. Żaden z nich bowiem nie daje możliwości zdalnego połączenia się z Centralnym Repozytorium Kas – dane są przechowywane jedynie lokalnie, na rolce w przypadku kasy z zapisem papierowym i na nośniku danych przy kasach elektronicznych.
Możliwość taką dają natomiast 2 kolejne, nowsze rodzaje kas fiskalnych. Mowa tu o kasach wirtualnych (w formie oprogramowania) oraz o kasach fiskalnych online. Te pierwsze można kupić w formie abonamentowej licencji na oprogramowanie od producentów, którzy legitymują się certyfikatem Prezesa Głównego Urzędu Miar.
Oprogramowanie to instalowane jest następnie na komputerze, tablecie lub nawet smartfonie, a w czasie pracy automatycznie przesyła dane do Centralnego Repozytorium Kas. Z kas wirtualnych mogą korzystać m. in. przedsiębiorcy wykonujący szereg usług transportowych, w tym transport morski, drogowy, pasażerski i taksówkarski, usługi hotelarskie, gastronomiczne, przeprowadzkowe oraz mycie i czyszczenie samochodów.
Osobną, czwartą kategorią są tu kasy fiskalne online. Można z nich korzystać już od 2019, natomiast od 2020 kolejne branże objęte są obowiązkiem wymiany kas na kasy online (m. in. budowlana, fryzjerska, medyczna, prawnicza i wiele innych). Wszystkie kasy fiskalne online Warszawa również przesyłają dane do Centralnego Repozytorium w celu lepszej kontroli nad branżą sprzedaży detalicznej w kraju.
Kasa fiskalna online – konieczny zakup w 2023!
W ostatnich latach Urząd Skarbowy oraz Ministerstwo Finansów włożyły sporo wysiłku we wzmocnienie kontroli nad systemem podatku VAT w Polsce. Jednym z efektów tych działań było wprowadzenie nowego typu kas fiskalnych. Kasy fiskalne online, łączące się automatycznie z Centralnym Repozytorium Kas, dostępne są dla przedsiębiorców od 1 maja 2019 roku. Kasy fiskalne online Warszawa to przykład dobrego dystrybutora, który prowadzi ich sprzedaż.
Już w kolejnym roku, od 1 stycznia 2020, korzystanie z kas online stało się obowiązkiem dla podmiotów prowadzących naprawy pojazdów, oferujących usługi wulkanizacji oraz dla stacji paliw. 1 stycznia 2021 roku do tej grupy dołączyła także sprzedaż węgla, brykietu i innych paliw stałych, branża gastronomiczna oraz usługi zakwaterowania krótkotrwałego. Z kolei w lipcu 2021 roku obowiązkowa wymiana kas zaczęła też dotyczyć kosmetologii i kosmetyki, usług fryzjerskich, wstępu na zajęcia fitness, branży prawniczej, budowlanej oraz usług medycznych.
W 2023 roku z takich kas zaczynają także korzystać stacje mycia pojazdów, a w szerszym kontekście – także pozostali przedsiębiorcy. Czy to znaczy, że wszyscy mają już obowiązek wymiany kasy fiskalnej na kasę online? Zasadniczo tak nie jest, jednak kasy starszego typu, rejestrujące sprzedaż w formie elektronicznej bądź papierowej, nie są już obecnie dostępne u producentów i dystrybutorów. Oznacza to, że awaria takiej kasy lub jej wyeksploatowanie niesie ze sobą konieczność zakupu nowego urządzenia, tym razem w formie kasy online. W związku z tym wielu przedsiębiorców decyduje, by nie zwlekać i wymienić starą kasę na jej nowoczesny odpowiednik już teraz.
Brak kasy fiskalnej – jaka kara jest możliwa?
Korzystanie z kasy fiskalnej, od kiedy prawo tego wymaga, oraz wdrożenie odpowiedniego typu kasy na czas, ma niebagatelne znaczenie. Pozostawanie z prawem na bakier w tej sferze może sporo kosztować, doprowadzając nawet do bankructwa firmy.
Zdarza się, że początkujący przedsiębiorcy zwlekają z wdrożeniem kasy fiskalnej w firmie aż do ostatniej chwili. Oczywiście, jeśli nie przekroczyli jeszcze pułapu 20 000 złotych obrotu i nie prowadzą handlu towarami i usługami z listy wyłączonych od zwolnienia, nie jest to konieczne. Ale trzeba przy tym pamiętać, że wystarczy, by limit kwotowy został przekroczony o kilka groszy, a już mamy do czynienia ze sprzedażą, która nie została właściwie ewidencjonowana. Przedsiębiorcy ze stolicy, którym zależy na dobru firmy, powinni więc odpowiednio wcześnie zakupić kasy fiskalne Warszawa.
Jeśli Urząd Skarbowy stwierdzi, iż dany przedsiębiorca nie posługuje się kasą, a powinien był to robić, takiej osobie grozi wysoka grzywna. Jej górną granicę określa Kodeks Karny Skarbowy, a wynosi ona 240 stawek dziennych przy najmniejszej możliwej kwocie w wysokości 10 stawek dziennych.
Wysokość stawki dziennej w danym roku zależy od wysokości minimalnego wynagrodzenia. W roku 2022 zatem najniższa możliwa kara za brak kasy fiskalnej wynosiła 1000 złotych, natomiast najwyższa mogła sięgnąć kilku milionów! Co więcej, osobny wymiar kary przewiduje także ustawa o VAT. Wynika z niej, że naczelnik urzędu skarbowego ma prawo naliczyć przedsiębiorcy dodatkową opłatę wynoszącą 30% podatku VAT, który należy zapłacić.
Jakby tego było mało, prawo przewiduje także kary finansowe za niewłaściwą i nierzetelną ewidencję oraz kary dla pracowników w przypadku niewydania paragonu. W tej sytuacji z pewnością warto zadbać o odpowiednio wczesny zakup kasy fiskalnej online oraz o szczegółowe przeszkolenie pracowników z jej obsługi. Wskazówki i porady, jak to zrobić skutecznie, łatwo znaleźć u dobrego dystrybutora – kasy fiskalne Warszawa to najlepszy przykład.
Solidne kasy fiskalne Warszawa – jak kupić najlepszą kasę dla swojej firmy?
Niezależnie od tego, czy dany przedsiębiorca wymienia kasę ze względu na zmieniające się przepisy, czy rozpoczyna dopiero działalność i potrzebuje nowego urządzenia, warto pamiętać o kilku ważnych kwestiach przy jej zakupie. Po pierwsze, ustawowa ulga, która przewiduje zwrot do 90% wartości kasy (jeśli nie przekroczy to 700 zł), dotyczy tylko i wyłącznie kas fiskalnych online. Nie znajduje ona zastosowania w przypadku kas wirtualnych – ani w zakresie oprogramowania, ani urządzenia, na którym zostanie ono docelowo zainstalowane. Warto więc zainwestować w kasę online, aby skorzystać choć w tym zakresie ze wsparcia Państwa w modernizacji ewidencjonowania w firmie.
Po drugie, przed zakupem należy uważnie przyjrzeć się producentom i dystrybutorowi, od którego przedsiębiorca planuje zakup kasy. Rzetelny dystrybutor, który oferuje kasy fiskalne online Warszawa, będzie miał w swoim asortymencie wyłącznie sprawdzone urządzenia, a ich sprzedaż bez wątpienia przebiegnie zgodnie z przepisami.
Warto pamiętać, że nie chodzi tu tylko o funkcje i wytrzymałość danego modelu, a także o dostępność usługi fiskalizacji, bez której sprzedaż przy użyciu danej kasy nie będzie mogła się rozpocząć. Co więcej, od początku 2022 roku wszyscy przedsiębiorcy rejestrujący sprzedaż przy użyciu kasy fiskalnej (z wyjątkiem przewidzianych w umowie płatności bezgotówkowych na rachunek) muszą posiadać terminale, które pozwalają klientom na płatności przy użyciu instrumentów płatniczych.
Jako że terminal musi być także zintegrowany z kasą, zakup obydwu tych urządzeń u jednego dystrybutora może pozwolić na oszczędności, a także na uniknięcie konfliktu pomiędzy sprzętami przy ich wdrożeniu. Dlatego staranny wybór kasy ma ogromne znaczenie, a dobry dystrybutor bez wątpienia posłuży przy tym radą, jak również bazą wiedzy, dzięki której przedsiębiorca podejmie najlepszą możliwą dla siebie decyzję.