Kasa fiskalna – obowiązki użytkownika kasy fiskalnej.

Kasa fiskalna – jeśli posiadasz już urządzenie fiskalne – pamiętaj aby:

  1. Ewidencjonować sprzedaż – rejestrować na kasie fiskalnej każdą sprzedaż i wydawać klientom oryginały paragonów.
  2. Raportować – na koniec każdego dnia w którym dokonano rejestracji sprzedaży należy wykonać raport dobowy, miesięczne raporty fiskalne należy wykonać za każdy zamknięty kalendarzowo miesiąc.
  3. Wykonywać przeglądy ustawowe urządzenia fiskalnego nie rzadziej niż co 2 lata. Każdy przegląd i interwencja serwisanta powinny być odnotowane w książce kasy rejestrującej. Książkę tę należy przechowywać w miejscu użytkowania kas.

Sprzedaż wyrobów w komisie a ewidencja na kasie fiskalnej – sprawdź co powinieneś wiedzieć.

Sprzedaż towarów wziętych w komis zazwyczaj jest opodatkowana podatkiem VAT jedynie w zakresie “marży”. Oznacza to, że podatek musimy odprowadzić tylko od prowizji – więcej informacji znajdziesz pod linkiem.


Kasa fiskalna – jeśli zdecydujesz się ją zakupić w firmie Multicom, specjaliści z naszej firmy zajmą się wszelkimi zgłoszeniami do urzędów skarbowych. Nie musisz martwić się o dokumenty, wszystko wypełnimy za Ciebie i skontaktujemy się w Twoim imieniu z urzędem skarbowym. Dobierzemy kasy fiskalne trafiające w Twoje potrzeby, przeszkolimy Ciebie i Twój personel z zasad użytkowania urządzenia fiskalnego. Poinformujemy jak rozliczyć przysługującą ulgę – a to wszystko bez dodatkowych opłat, aby koszt kasy fiskalnej był jak najniższy.

Pamiętaj iż kupując kasę czy drukarkę fiskalną, wybierasz jednocześnie serwis z którym zwiążesz się na lata. Dlatego warto współpracować z solidną wyspecjalizowaną firmą, dysponującą kilkoma specjalistami w tej dziedzinie, którzy zawsze są do Państwa dyspozycji i służą pomocą.

Wybieraj korzystnie – kupuj świadomie – tania kasa fiskalna dla Twojej firmy.