Zamknięcie działalności gospodarczej wiążę się między innymi z likwidacją kasy fiskalnej.
Sprawdź co powinieneś wiedzieć na ten temat i jakie masz obowiązki.

Zamknięcie działalności.

Pierwszym krokiem jest wykonanie w ostatni dzień korzystania z kasy raportu dobowego oraz miesięcznego.

W ciągu 7 dni należy złożyć wniosek do Urzędu Skarbowego o odczyt pamięci fiskalnej.
Jeśli zakupiłeś kasę u nas, procedurę tę wykonamy za Ciebie.
Zawiadomienie powinno zostać złożone w formie pisemnej do właściwego urzędu skarbowego ze względu na VAT. Wniosek powinien zawierać takie informacje jak:
– dane użytkownika kasy,
– numer kasy,
– datę fiskalizacji kasy,
– adres, pod którym była użytkowana kasa
– informację, czy podatnik korzystał z ulgi przy zakupie kasy.

Kolejnym krokiem jest złożenie wniosku do naczelnika urzędu skarbowego o wyrejestrowanie kasy z ewidencji.

Po złożeniu wniosku podatnik dokonuje przy pomocy serwisanta kasy odczytu zawartości pamięci fiskalnej kasy. Odczyt powinien być zakończony protokołem z czynności odczytania zawartości pamięci fiskalnej kasy sporządzonym w trzech egzemplarzach, które zostają przekazane serwisantowi, pracownikowi US oraz przedsiębiorcy.

A co z zwrotem ulgi?
Jak mówi ustawa o VAT, podatnicy, którzy zaprzestali użytkowania kasy w okresie 3 lat od daty rozpoczęcia ewidencjonowania oraz nie dokonali obowiązkowych przeglądów technicznych są zobowiązani do zwrotu ulgi.

 

Sprawdź, na czym polega opodatkowanie na zasadach ogólnych. 


Kasa fiskalna – jeśli zdecydujesz się ją zakupić w firmie Multicom, specjaliści z naszej firzmy zajmą się wszelkimi zgłoszeniami do urzędów skarbowych. Nie musisz martwić się o dokumenty, wszystko wypełnimy za Ciebie i skontaktujemy się w Twoim imieniu z urzędem skarbowym. Dobierzemy kasy fiskalne trafiające w Twoje potrzeby, przeszkolimy Ciebie i Twój personel z zasad użytkowania urządzenia fiskalnego. Poinformujemy jak rozliczyć przysługującą ulgę – a to wszystko bez dodatkowych opłat, aby koszt kasy fiskalnej był jak najniższy.

Pamiętaj iż kupując kasę czy drukarkę fiskalną, wybierasz jednocześnie serwis z którym zwiążesz się na lata. Dlatego warto współpracować z solidną wyspecjalizowaną firmą, dysponującą kilkoma specjalistami w tej dziedzinie, którzy zawsze są do Państwa dyspozycji i służą pomocą.

Wybieraj korzystnie – kupuj świadomie – tania kasa fiskalna dla Twojej firmy.