Serwis kasy fiskalnej – kupując kasę fiskalną oprócz urządzenia musimy wziąć pod uwagę również sprzedawcę. Jest to na tyle ważne, ponieważ to właśnie z nim będziemy związani przez kolejne nasze lata pracy. Wybierając serwis warto więc wybrać taki, który istnieje już na rynku kila lat oraz ma ogromne doświadczenie.

Producent kas, czyli serwis główny odpowiada za serwis gwarancyjny oraz pogwarancyjny kas fiskalnych. Uprawnienia serwisowe mogą posiadać również inne podmioty. Warunkiem oczywiście jest uzyskana autoryzacja, odpowiednie szkolenia oraz podpisana umowa z producentem. Firma bez uprawnień nie może serwisować urządzeń fiskalnych.

Serwis kasy fiskalnej

Skąd mamy wiedzieć czy nasz sprzedawca ma uprawnienia do serwisowania kas fiskalnych?

Odpowiedź jest bardzo prosta. Serwisant powinien posiadać ważny identyfikator. Legitymacja jest wielkości dowodu osobistego. Jest na niej umieszczone imię i nazwisko serwisanta oraz jego zdjęcie. Na odwrocie mamy dane producenta kas, dane firmy w której zamierzamy kupić kasę fiskalną oraz spis wszystkich urządzeń które dany sprzedawca może serwisować. Identyfikator jest wydawany zawsze na rok. Po upływie ważności dokumentu producent przedłuża go na kolejne 12 miesięcy. Listy serwisantów z uprawieniami posiada producent kas fiskalnych jak również Urząd Skarbowy. W każdej chwili możemy sprawdzić, czy firma w której chcemy kupić kasę jest uczciwa i ktoś z właścicieli czy też pracowników posiada odpowiednie uprawnienia.

Obowiązki serwisu kas fiskalnych

Głównym obowiązkiem jak przede wszystkim fiskalizacja kasy oraz odpowiednie zaprogramowanie kasy fiskalnej. Rzetelne serwisy biorą również na siebie wszystkie dokumenty związane z Urzędem skarbowym, zgłoszenie przed fiskalizacją jak i również szkolenie z obsługi.

Dodatkowo serwis przeprowadza przegląd kasy fiskalnej przynajmniej raz na dwa lata.

W razie wezwania serwisu przez Urząd Skarbowy ten ma obowiązek interweniować bezzwłocznie.

W przypadku umożliwiania podatnikowi nierzetelne ewidencjonowanie obrotów traci on na zawsze swoje uprawienia.

Czas na reakcje

Od momentu zgłoszenia awarii serwis ma 48 godzin na podjęcie czynności serwisowych. Oczywiście strony mogą ustalić wspólnie inny dogodny termin dla obu stron. W przypadku przeglądu powinno to się odbyć w przeciągu 5 dni od zgłoszenia.

Podczas awarii podatnik powinien zgłosić to jak najszybciej. Poza tym powinien zacząć rejestrować sprzedaż na kasie rezerwowej. Jeśli przedsiębiorca jej nie posiada powinien zaprzestać sprzedaży

dla osób fizycznych nie prowadzących działalności gospodarczej i rolników ryczałtowych. Awaria kasy nie uprawnia do wystawiania faktur na osoby fizyczne czy też do nierejestrowanej sprzedaży.

Który serwis wybrać?

Wpisując w wyszukiwarkę „kasy fiskalne” pojawią się nam tysiące stron z ofertami. Pytanie który serwis wybrać i gdzie kupić kasę fiskalną? Dla większości przedsiębiorców liczy się tylko cena i tylko to odgrywa główne kryterium. Warto w tym wypadku zwrócić też uwagę na inne czynniki.

Kupując kasę fiskalną kupujemy ją na lata. Oprócz samego urządzenia wiążemy się również z serwisem. To sprzedawca kasy przygotuje nam ją do użytku, fiskalizuje. To on przeprowadza nam przeglądy kasy oraz pomaga w razie jakiejkolwiek awarii. Warto wybrać więc takiego sprzedawcę, który jest uczciwy i posiada wieloletnie doświadczenie. Możemy sami poszukać opinii na temat danego sprzedawcy bądź w prostszy sposób spytać swojego księgowego – na pewno nam dobrze doradzi.

Pamiętajmy aby upewnić się, że sprzedawca kasy fiskalnej posiada odpowiednie uprawnienia. Jeśli zakupimy swoje urządzenie w firmie, która nie posiada uprawnień może nam to sprawić dużo problemów. Znalezienie sprzedawcy, który zechce zafiskalizować urządzenie kupione gdzieś u nieznanego źródła może być bardzo trudne. Nie liczmy na to, że każdy sprzedawca bez wahania zgodzi się podjąć takie czynności. Przede wszystkim nie będzie miał pewności, że kasa pochodzi z legalnego źródła oraz jest w pełni sprawna.

Serwis kasy fiskalnej

Szkolenie z obsługi kasy

Kupując kasę fiskalną u rzetelnego sprzedawcy możemy liczyć na bezpłatne z szkolenie z obsługi. Co prawda większość kas występujących obecnie na rynku jest bardzo intuicyjna to i tak wiele osób może mieć na początku problemu z obsługą. Szkolenie z obsługi kasy wykonywane jest już na kasie, która przygotowana jest pod nasza działalność. Urządzenie jest oczywiście jeszcze nie zafiskalizowane, dzięki czemu możemy bez żadnego problemu poćwiczyć wystawianie paragonów. Serwisant pokazuje nam w jaki sposób sprzedawać, jak i kiedy wykonywać raporty. Szkolenie trwa przeważnie nie całą godzinę. Jeśli okaże się, że po odbytym szkoleniu nadal coś jest nie jasne bądź po prostu wiedza „wyleciała nam głowy” dobry serwis pomoże nam na pewno chociażby i przez telefon. Szkolenie z obsługi kasy fiskalnej może odbyć nie tylko właściciel ale również pracownicy.

Serwis fiskalny okazuje się być tak samo istotny jak sama kasa fiskalna. Kupując urządzenie musimy wziąć to pod uwagę. To z serwisem będziemy związani przez najbliższe lata swojej działalności.

Dobry sprzedawca to dobry serwis. Jeśli firma w której chcemy kupić kasę fiskalną została nam polecona, posiada dużo pozytywnych opinii w sieci a sam sprzedawca jest kompetentny i zaangażowany oznacza to że dobrze trafiliście. Jeśli przy zakupie kasy usłyszymy mnóstwo pytań dotyczących naszej działalności to jest to znak, że sprzedawca jest uczciwy i nie zamierza nas naciągnąć na niepotrzebne koszty. Decydując się na zakup kasy fiskalnej w naszej firmie masz pewność że otrzymasz kompleksową obsługę oraz serwis na najwyższym poziomie.

 

Kasy fiskalne online – sprawdź ofertę firmy Multicom


Kasa fiskalna – jeśli zdecydujesz się ją zakupić w firmie Multicom, specjaliści z naszej firmy zajmą się wszelkimi zgłoszeniami. Nie musisz martwić się o dokumenty, wszystko wypełnimy za Ciebie i skontaktujemy się w Twoim imieniu z urzędem skarbowym. Dobierzemy kasy fiskalne trafiające w Twoje potrzeby, przeszkolimy Ciebie i Twój personel z zasad użytkowania urządzenia fiskalnego. Poinformujemy jak rozliczyć przysługującą ulgę – a to wszystko bez dodatkowych opłat, aby koszt kasy fiskalnej był jak najniższy.

Pamiętaj iż kupując kasę czy drukarkę fiskalną, wybierasz jednocześnie serwis z którym zwiążesz się na lata. Dlatego warto współpracować z solidną wyspecjalizowaną firmą, dysponującą kilkoma specjalistami w tej dziedzinie.

Wybieraj korzystnie – kupuj świadomie – tania kasa fiskalna dla Twojej firmy.