Kasa fiskalna w firmie budowlanej

Kasa fiskalna w firmie budowlanej – mając firmę budowlaną musimy pamiętać o kilku rzeczach. Jeśli naszym klientem jest firma, rzecz jasna wystawiamy jej fakturę VAT. Jeśli naszym klientem jest osoba prywatna powinniśmy wystawić paragon. Są to fakty powszechnie znane.

Kasa fiskalna w firmie budowlanej – tak jak przypadku wielu innych działalności przysługuje nam zwolnienie z kasy fiskalnej. Warunek – nie możemy przekroczyć 20 000 zł obrotu rocznie na rzecz osób prywatnych lub zapłata w całości musi zostać przelana na rachunek bankowy z adnotacją jakiej czynności dotyczy.

Jeśli powyższe warunki nie zostaną spełnione powinniśmy zaopatrzyć się w kasę fiskalną. Pytanie – kiedy wystawić paragon?

Jest jasno określony moment podatkowy jeśli chodzi o usługi budowlane. Powstaje on wtedy, kiedy wystawiamy fakturę terminowo – maksymalnie w trzydziesty dzień od wykonania usługi.
Firma może zatem regulować moment podatkowy i przesunąć go na następny miesiąc.

A co z paragonem? Ustawa o VAT mówi nam o tym, że w przypadku usług budowlanych to data wystawienia (w terminie) faktury generuje powstanie obowiązku podatkowego. Jest tak jednakże jedynie wówczas, gdy występuje obowiązek wystawienia takiego dokumentu. A sprzedaż towarów czy usług na rzecz zwykłych Kowalskich nie wymaga fakturowania.
Oznacza to, że moment podatkowy powstaje w momencie wykonania usługi dla osoby prywatnej.
Właśnie wtedy powinien zostać wystawiony paragon.

Kasa fiskalna w firmie budowlanej – a co jeśli usługi są wykonywane za granicą? W jaki sposób i kiedy wystawić paragon?
W ogóle! Opodatkowanie VAT usług budowlanych zawsze ma miejsce w tym kraju, w którym znajduje się dana nieruchomość. Dotyczy to zarówno osób prywatnych jak i podatników.
W efekcie – nie musimy ewidencjonować takiej sprzedaży na kasie fiskalnej.

Masz kilka punktów sprzedaży? Sprawdź co powinieneś wiedzieć. 


Kasa fiskalna – jeśli zdecydujesz się ją zakupić w firmie Multicom, specjaliści z naszej firmy zajmą się wszelkimi zgłoszeniami do urzędów skarbowych. Nie musisz martwić się o dokumenty, wszystko wypełnimy za Ciebie i skontaktujemy się w Twoim imieniu z urzędem skarbowym. Dobierzemy kasy fiskalne trafiające w Twoje potrzeby, przeszkolimy Ciebie i Twój personel z zasad użytkowania urządzenia fiskalnego. Poinformujemy jak rozliczyć przysługującą ulgę – a to wszystko bez dodatkowych opłat, aby koszt kasy fiskalnej był jak najniższy.

Pamiętaj iż kupując kasę czy drukarkę fiskalną, wybierasz jednocześnie serwis z którym zwiążesz się na lata. Dlatego warto współpracować z solidną wyspecjalizowaną firmą, dysponującą kilkoma specjalistami w tej dziedzinie, którzy zawsze są do Państwa dyspozycji i służą pomocą.

Wybieraj korzystnie – kupuj świadomie – tania kasa fiskalna dla Twojej firmy.

By | 2017-06-12T14:41:22+00:00 12 czerwca 2017|Categories: Poradnik|

About the Author:

Ograniczona oferta czasowa!
Skorzystaj z rabatu na zakup kasy fiskalnej.
Promocja internetowa. Dzwoń już teraz !
61-28-39-127 lub 508-709-939
x