Zawieszenie działalności gospodarczej. Prowadzenie działalności gospodarczej to praca 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Każdy przedsiębiorca przyzna nam rację. Nie mniej jednak czasami nasza praca nie przynosi pożądanych efektów. Polskie ustawodawstwo przewiduje w takiej sytuacji pewne udogodnienia, a mianowicie zamiast całkowitego zlikwidowania działalności, przedsiębiorca może zdecydować się na tymczasowe zawieszenie działalności.

Aby zawiesić firmę, musimy wypełnić odpowiedni wniosek CEIDG i złożyć go w Urzędzie Skarbowym. Minimalny okres, na jaki można zawiesić prowadzenie działalności gospodarczej, wynosi 30 dni. Najdłuższy możliwy czas to 24 miesiące. Podstawowym warunkiem do dokonania tego kroku jest niezatrudnianie pracowników.

Korzyści, wynikające z zawieszenia działalności gospodarczej.
Przedsiębiorca zaprzestaje opłacania zaliczek na poczet podatku dochodowego. Poza tym nie musi składać deklaracji VAT.
W okresie zawieszenia przedsiębiorca zostaje również wyrejestrowany z ZUS, co skutkuje brakiem konieczności opłacania składek.
Co ważne – po upływie 30 dni od zapłaty ostatniej składki na ubezpieczenie zdrowotne traci się prawo do świadczeń zdrowotnych. Jeśli planujemy zawiesić firmę na więcej niż miesiąc warto skorzystać z dobrowolnego ubezpieczenia zdrowotnego lub z ubezpieczenia zdrowotnego swoich członków rodziny.

Aby odwiesić firmę, musimy wypełnić ten sam wniosek, który wypełnialiśmy przy zawieszaniu firmy.

 

Sprawdź, czy warto kupić używaną kasę fiskalną.


Kasa fiskalna – jeśli zdecydujesz się ją zakupić w firmie Multicom, specjaliści z naszej firmy zajmą się wszelkimi zgłoszeniami do urzędów skarbowych. Nie musisz martwić się o dokumenty, wszystko wypełnimy za Ciebie i skontaktujemy się w Twoim imieniu z urzędem skarbowym. Dobierzemy kasy fiskalne trafiające w Twoje potrzeby, przeszkolimy Ciebie i Twój personel z zasad użytkowania urządzenia fiskalnego. Poinformujemy jak rozliczyć przysługującą ulgę – a to wszystko bez dodatkowych opłat, aby koszt kasy fiskalnej był jak najniższy.

Pamiętaj iż kupując kasę czy drukarkę fiskalną, wybierasz jednocześnie serwis z którym zwiążesz się na lata. Dlatego warto współpracować z solidną wyspecjalizowaną firmą, dysponującą kilkoma specjalistami w tej dziedzinie, którzy zawsze są do Państwa dyspozycji i służą pomocą.

Wybieraj korzystnie – kupuj świadomie – tania kasa fiskalna dla Twojej firmy.