Kasy fiskalne online 2018 r.

Kasy fiskalne online – o nowych kasach online aż huczy w internecie. Czy faktycznie od 1 stycznia 2018 będziemy musieli się pozbyć starych kas i zakupić nowe urządzenia fiskalne?
Na szczęście nie.

Kasy fiskalne online – najnowszy projekt rozporządzenia rzuca nowe światło na planowane zmiany w polskim systemie kas fiskalnych. Zgodnie z najnowszymi informacjami, nie będzie szybkiej wymiany obecnie użytkowanych kas fiskalnych na nowe. Wprowadzenie obligatoryjnego obowiązku stosowania kas fiskalnych online planowane jest jedynie w wybranych branżach, najbardziej narażonych na występowanie nadużyć podatkowych.

Już od 1 stycznia będzie można użytkować kasy online. Jednak producenci aż do 2023 roku będą mogli uzyskać homologację urządzeń „starego” typu i sprzedawać je aż do wygaśnięcia a tych homologacji – czyli do 2027 roku.  W praktyce oznacza to, iż urządzenia fiskalne spełniające kryteria określone przez obecne rozporządzenie będzie można użytkować aż do 2032 roku. Ministerstwo zapowiedziało, iż planuje wprowadzić raczej system zachęt do wymiany sprzętu, a nie przymusu.

Jeśli chodzi natomiast o JPK, czyli Jednolity Plik Kontrolny w planach jest wprowadzenie systemu przesyłu danych zarówno z kas z elektroniczną kopią paragonu, jak i przez urządzenia z kopią papierową. Obecnie jednak nie znamy szczegółów w tym zakresie.

 

Sprawdź, jakie raporty i kiedy powinieneś wykonywać


Kasa fiskalna – jeśli zdecydujesz się ją zakupić w firmie Multicom, specjaliści z naszej firmy zajmą się wszelkimi zgłoszeniami do urzędów skarbowych. Nie musisz martwić się o dokumenty, wszystko wypełnimy za Ciebie i skontaktujemy się w Twoim imieniu z urzędem skarbowym. Dobierzemy kasy fiskalne trafiające w Twoje potrzeby, przeszkolimy Ciebie i Twój personel z zasad użytkowania urządzenia fiskalnego. Poinformujemy jak rozliczyć przysługującą ulgę – a to wszystko bez dodatkowych opłat, aby koszt kasy fiskalnej był jak najniższy.

Pamiętaj iż kupując kasę czy drukarkę fiskalną, wybierasz jednocześnie serwis z którym zwiążesz się na lata. Dlatego warto współpracować z solidną wyspecjalizowaną firmą, dysponującą kilkoma specjalistami w tej dziedzinie, którzy zawsze są do Państwa dyspozycji i służą pomocą.

Wybieraj korzystnie – kupuj świadomie – tania kasa fiskalna dla Twojej firmy.

By | 2017-08-08T10:56:04+00:00 8 sierpnia 2017|Categories: Aktualności|

About the Author: