Plik JPK VAT od 1 stycznia 2018 r.

 Plik JPK VAT – od 1 stycznia 2018 r. wszyscy czynni podatnicy VAT są zobowiązani do comiesięcznego tworzenia Jednolitego Pliku Kontrolnego, zawierającego ewidencję zakupu i sprzedaży VAT.
Dotyczy to nawet tych podmiotów, które obecnie wciąż prowadzą tę ewidencję w formie papierowej – weszły bowiem w życie przepisy, które pozbawią ich takiej możliwości. Sprawdź, czym jest JPK_VAT i jak w praktyce wygląda comiesięczne przesyłanie tych plików.

Plik JPK VAT

1 lipca 2016 roku weszły w życie przepisy dotyczące Jednolitego Pliku Kontrolnego. Zobowiązały one wszystkich podatników prowadzących księgi podatkowe przy użyciu programów komputerowych do przekazywania organom podatkowym danych z tych ksiąg w formie plików o ujednoliconej strukturze i w określonym formacie. Został jednak przewidziany okres przejściowy dla małych i średnich przedsiębiorstw.

Od 1 stycznia 2018 r. wszyscy czynni podatnicy VAT mają obowiązek przesyłania drogą elektroniczną Szefowi Administracji Skarbowej plików JPK z ewidencją VAT (Plik JPK VAT) – bez wezwania, w terminie do 25. dnia każdego miesiąca za miesiąc poprzedni. Dotyczy to zarówno podatników składających deklaracje VAT za okresy miesięczne, jak i podmiotów korzystających z kwartalnego rozliczania VAT.

Natomiast od 1 lipca 2018r. Na żądani organu podatkowego będziemy musieli przekazać pozostałe struktury JPK:
księgi rachunkowe – JPK_KR
wyciąg bankowy – JPK_WB
magazyn – JPK_MAG
faktury VAT – JPK_FA
podatkowa księga przychodów i rozchodów – JPK_PKPIR
ewidencja przychodów – JPK_EWP.

Warto pamiętać – aby przesłać plik JPK_VAT należy mieć aktualną wersję swojego programu sprzedażowego.

 

Sprawdź nowy projekt ustawy dotyczący kas fiskalnych.


Kasa fiskalna – jeśli zdecydujesz się ją zakupić w firmie Multicom, specjaliści z naszej firmy zajmą się wszelkimi zgłoszeniami do urzędów skarbowych. Nie musisz martwić się o dokumenty, wszystko wypełnimy za Ciebie i skontaktujemy się w Twoim imieniu z urzędem skarbowym. Dobierzemy kasy fiskalne trafiające w Twoje potrzeby, przeszkolimy Ciebie i Twój personel z zasad użytkowania urządzenia fiskalnego. Poinformujemy jak rozliczyć przysługującą ulgę – a to wszystko bez dodatkowych opłat, aby koszt kasy fiskalnej był jak najniższy.

Pamiętaj iż kupując kasę czy drukarkę fiskalną, wybierasz jednocześnie serwis z którym zwiążesz się na lata. Dlatego warto współpracować z solidną wyspecjalizowaną firmą, dysponującą kilkoma specjalistami w tej dziedzinie, którzy zawsze są do Państwa dyspozycji i służą pomocą.

Wybieraj korzystnie – kupuj świadomie – tania kasa fiskalna dla Twojej firmy.

By |2018-01-22T11:28:04+00:0022 stycznia 2018|Categories: Aktualności|

About the Author:

Ograniczona oferta czasowa!
Skorzystaj z rabatu na zakup kasy fiskalnej.
Promocja internetowa. Dzwoń już teraz !
61-28-39-127 lub 508-709-939
x