Faktura VAT do paragonu w 2018r.

Faktura VAT do paragonu – od 1 lipca 2018 roku wystawianie faktur do paragonu będzie możliwe tylko jeśli na paragonie wcześniej znalazł się NIP nabywcy. Ministerstwo chce ograniczyć wystawianie tzw. „pustych faktur”.

Faktura VAT do paragonu – wszystkim procedura jest znana. Stacja benzynowa, setki klientów zostawiają swoje paragony, Wystawiane są faktury na zaprzyjaźnione firmy na podstawie pozostawionych paragonów.
W ten sposób przedsiębiorcy odliczają sobie VAT, mimo że w rzeczywistości nie nabyły towarów lub usług, i jednocześnie zawyżają swoje koszty podatkowe.

„W projektowanym art. 106b dodaje się ust. 4 ustawy o VAT wprowadzający zasadę, że w przypadku sprzedaży zarejestrowanej przy zastosowaniu kasy rejestrującej, fakturę do paragonu fiskalnego na rzecz nabywcy posługującego się NIP (lub numerem za pomocą którego nabywca towarów lub usług jest zidentyfikowany na potrzeby podatku od wartości dodanej) wystawia się tylko w przypadku, gdy paragon dokumentujący tę sprzedaż zawiera ten numer” – czytamy w uzasadnieniu projektu.

Faktura VAT do paragonu – przypominamy, że nie każda kasa ma możliwość wystawienia paragonu z numerem NIP.
Tak więc w takim przypadku jeśli nabywca będzie chciał fakturę będzie musiał ją otrzymać od razu. Jeżeli bowiem paragon zostanie już wystawiony bez NIP-u nabywcy nie będzie możliwości wystawienia faktury na tą sprzedaż.

Sprawdź, o czym należy pamiętać przed wysyłką JPK.


Kasa fiskalna – jeśli zdecydujesz się ją zakupić w firmie Multicom, specjaliści z naszej firmy zajmą się wszelkimi zgłoszeniami do urzędów skarbowych. Nie musisz martwić się o dokumenty, wszystko wypełnimy za Ciebie i skontaktujemy się w Twoim imieniu z urzędem skarbowym. Dobierzemy kasy fiskalne trafiające w Twoje potrzeby, przeszkolimy Ciebie i Twój personel z zasad użytkowania urządzenia fiskalnego. Poinformujemy jak rozliczyć przysługującą ulgę – a to wszystko bez dodatkowych opłat, aby koszt kasy fiskalnej był jak najniższy.

Pamiętaj iż kupując kasę czy drukarkę fiskalną, wybierasz jednocześnie serwis z którym zwiążesz się na lata. Dlatego warto współpracować z solidną wyspecjalizowaną firmą, dysponującą kilkoma specjalistami w tej dziedzinie, którzy zawsze są do Państwa dyspozycji i służą pomocą.

Wybieraj korzystnie – kupuj świadomie – tania kasa fiskalna dla Twojej firmy.

By |2018-03-06T10:20:56+00:006 marca 2018|Categories: Aktualności|

About the Author:

Ograniczona oferta czasowa!
Skorzystaj z rabatu na zakup kasy fiskalnej.
Promocja internetowa. Dzwoń już teraz !
61-28-39-127 lub 508-709-939
x