Bileterka- innowacyjne rozwiązanie dla przewoźników. Każdy przewoźnik powinien zdawać sobie sprawę z tego, że w przypadku ewidencjonowania przychodów z transportu pasażerskiego nie wystarczające jest posiadanie zwykłej kasy fiskalnej. Przedsiębiorcy prowadzący działalności związane z transportem osób zobowiązani są do posiadania wyspecjalizowanych kas jakimi są bileterki. Posiadanie kasy tego typu z jednej strony jest obowiązkiem, z drugiej natomiast może wiązać się z pewnymi dodatkowymi korzyściami. Nowoczesne bileterki mają wiele ciekawych funkcji, dzięki którym mogą współdziałać z smartfonami oraz tabletami. Mają możliwość również drukowania kodów QR, reklam czy kuponów promocyjnych.

Podstawą prawną, w której opisane są regulacje dotyczące bileterki jest art. 111 pkt. 3d, zawarty w Ustawie o podatku od towarów i usług, który mówi o tym, że „W przypadku gdy dla danego rodzaju czynności, zgodnie z przepisami wydanymi na podstawie ust. 7a pkt 1, są przewidziane kasy rejestrujące o zastosowaniu specjalnym – podatnik jest obowiązany stosować te kasy.”.

Warunki techniczne dla kas rejestrujących

Szczegółowe wymagania odnośnie bileterek zawarte są w Rozporządzenie Ministra Gospodarki z dnia 27 sierpnia 2013 r. w sprawie kryteriów i warunków technicznych, którym muszą odpowiadać kasy rejestrujące. Dokładnie zostało to przedstawione w artykule 17 ust. 5, w którym przeczytać można iż „Kasy przeznaczone do prowadzenia ewidencji przy świadczeniu usług w zakresie transportu pasażerskiego mogą posiadać jeden wyświetlacz dla operatora i kupującego oraz muszą posiadać funkcję rejestracji i naliczania dopłat do przewozów w podziale na poszczególne kategorie ulg ustawowych, a także funkcję sporządzania dobowych i miesięcznych raportów dopłat do biletów ulgowych.” Korzystanie z bileterek ma więc istotne znaczenie w przypadku rozliczania ulg ustawowych, gdyż w momencie kontroli posiadanie nieprawidłowo oznaczonego biletu ulgowego możne skutkować koniecznością zwrotu otrzymanych dopłat

Zawartość paragonu.

Rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 14 marca 2013 r. w sprawie kas rejestrujących reguluje ilość informacji, jakie powinien zawierać każdy bilet. Zapisane jest to dokładnie w § 10 w którym to można przeczytać że, Paragon fiskalny drukowany przez kasę o zastosowaniu specjalnym przeznaczoną do prowadzenia ewidencji przy świadczeniu usług w zakresie transportu pasażerskiego zawiera co najmniej:

1) imię i nazwisko lub nazwę podatnika, adres punktu sprzedaży, a dla sprzedaży prowadzonej w miejscach niestałych – adres siedziby lub miejsca zamieszkania podatnika;

2) numer identyfikacji podatkowej podatnika (NIP);

3) numer kolejny wydruku;

4) datę oraz godzinę i minutę sprzedaży;

5) oznaczenie „PARAGON FISKALNY”;

6) oznaczenie „BILET” lub „OPŁATA DODATKOWA”;

7) rodzaj biletu;

8) tytuł ulgi w przypadku biletu ulgowego;

9) numer kursu;

10) nazwę przystanku początkowego i końcowego lub zakres ważności, lub okres ważności biletu;

11) cenę jednostkową usługi;

12) wartość ulgi w przypadku biletu ulgowego;

13) liczbę i wartość sumaryczną sprzedaży danej usługi, z oznaczeniem literowym przypisanej stawki podatku;

14) wartość rabatów lub narzutów, o ile występują;

15) wartość sprzedaży brutto i kwoty podatku według poszczególnych stawek podatku, po uwzględnieniu rabatów lub narzutów;

16) wartość sprzedaży zwolnionej od podatku;

17) łączną kwotę podatku;

18) łączną kwotę sprzedaży brutto;

19) oznaczenie waluty, w której rejestrowana jest sprzedaż, przynajmniej przy łącznej kwocie sprzedaży brutto;

20) kolejny numer paragonu fiskalnego;

21) imię i nazwisko posiadacza biletu w przypadku biletów okresowych imiennych;

22) logo fiskalne i numer unikatowy kasy.

Ilość informacji jaka musi być zawarta na bilecie jest dokładnie określona. Sprostać temu zadaniu mogą właśnie bileterki. Warto wspomnieć o tym, że niekompletna ilość informacji na bilecie wiąże się z negatywnym wpływem na prawa pasażerów. W momencie gdy na bilecie nie została zapisana trasa przejazdu posiadacz biletu stawiany jest w trudnej sytuacji dowodowej. Problem występuje w przypadku, gdy konieczne jest dochodzenie praw przed innymi organami. Może być to również kłopotliwe w momencie korzystania z transportu zastępczego.  Przykładem może być sytuacja gdy pociąg zostanie odwołany, a pasażer będzie starał się o uzyskanie kosztów alternatywnego pojazdu.

 

Jeden bilet wiele korzyści.

Korzystanie z nowoczesnych bileterek zdecydowanie usprawnia pracę w przypadku transportu osób. Wiele dodatkowych funkcji oraz możliwość pracy z zaawansowanym oprogramowaniem wiąże się z wieloma dodatkowymi korzyściami już nie tylko dla dużych przewoźników ale również dla mniejszych firm z branży. Specjalnie zaprojektowane kasy dla przewoźników poza wydrukiem biletów, które są zgodne z obowiązującymi przepisami, posiadają wiele dodatkowych funkcji. Na bilecie może znaleźć się logo firmy lub inna grafikę, która będzie dodatkowym działaniem promocyjnym. Nowoczesne bileterki posiadają również możliwość wydruków kodów kreskowych 2d, umożliwiając odczyt przez skanery autoID. Nowatorskim rozwiązaniem jest również stosowanie kodów QR, dzięki czemu mamy możliwość odesłania klienta do ankiety w której może ocenić odbytą podróż. Najwyższej jakości bileterki wyprodukowane przez Posnet mają możliwość dostosowania wydruków do spersonalizowanych potrzeb klientów.

Bileterka-innowacyjne urządzenie dla przewoźników

Która bileterka najlepsza.

W ofercie firmy Posnet znaleźć można różnego rodzaju bileterki:

Temo HS Jest to najmniejsza i najlżejsza bileterka w ofercie firmy. Posiada ona bardzo wytrzymałą baterię litowo-jonową. Ma ona możliwość łączenia się z smartfonem lub tabletem dzięki czemu sprzedaż można dokonać dokonana dzięki zainstalowanej aplikacji. Bileterka ta może łączyć się z każdym programem przeznaczonym do sprzedaży biletów. Rekomendujemy jednak aby korzystać z oprogramowania e-bileterka.

-Trio – bardzo dobre rozwiązanie w przypadku prowadzenia stacjonarnego stanowiska sprzedażowego np. na dworcu. Cenną funkcją tejże bileterki jest to, że w każdym momencie możemy ją rozbudować przez dodanie dodatkowych opcji. Bileterka ta posiada również trzy dodatkowe moduły rozszerzenia co pozwala na stworzenie rozbudowanego systemu POS.

Thermal HD-stworzona do pracy w momencie dużego natężenia ruchu np. na dużych dworcach autobusowych. Został w niej zastosowany wytrzymały i sprawny mechanizm drukujący. Posiada ona również wiele dodatkowych funkcji np. możliwość pracy w pionie i poziomie, czujnik bliskości końca papieru oraz zmianę walut ewidencyjnych.

Bileterka to nie wszystko

Bardzo ważne jest oprogramowanie, które będzie wspierać sprzedaż i prowadzenie działalności. Firma Early2Pay specjalnie zaprojektowała w tym celu aplikację E-Bileterka oraz zaawansowany system E-Dworzec.

E-Bileterka jest to aplikacja mobilna. Stosowana przede wszystkim do sprzedaży biletów jednorazowych i miesięcznych w autobusach. Ma możliwość sprawnego przedłużenia biletu miesięcznego za pomocą kodu QR. Współgra ona z najmniejszą drukarką fiskalną jaką jest Temo HS. Aby korzystać z aplikacji należy ją pobrać na smartfona lub tablet. Następnie będzie można bezpośrednio rozpocząć sprzedaż biletów jak i produktów niebiletowych.

E-Dworzec jest to najnowocześniejszy system informatyczny, który łączy wszystkie kanały sprzedażowe w jednym miejscu. Dzięki niemu mamy możliwość sprawnego i szybkiego rozliczenia się z dopłat otrzymywanych do biletów ulgowych z Urzędem Marszałkowskim. System ten umożliwia zarządzanie rozkładem jazdy, kontroluje sprzedaż biletów oraz rozliczanie kasjerów i kierowców.

Jako pierwsza w Śremie obowiązek ten wprowadziła firma Broniarz Transport. Zajmuje się ona przewozem osób, wynajmem busów i autobusów wraz z kierowcą zarówno dla osób prywatnych jak i firm. Dzięki szerokiej ofercie świadczonych usług, indywidualnym podejściu do każdego klienta i wieloletnim doświadczeniu pracowników każda podróż jest przyjemna i bezpieczna.

Poprosiliśmy panią Marzenę Broniarz, aby wyraziła swoją opinie na temat bileterek zakupionych w firmie Multicom oraz jakości świadczonych przez nas usług.

bileterka-opinia

 

Kasy fiskalne online – sprawdź ofertę firmy Multicom. 


Kasa fiskalna – jeśli zdecydujesz się ją zakupić w firmie Multicom, specjaliści z naszej firmy zajmą się wszelkimi zgłoszeniami. Nie musisz martwić się o dokumenty, wszystko wypełnimy za Ciebie i skontaktujemy się w Twoim imieniu z urzędem skarbowym. Dobierzemy kasy fiskalne trafiające w Twoje potrzeby, przeszkolimy Ciebie i Twój personel z zasad użytkowania urządzenia fiskalnego. Poinformujemy jak rozliczyć przysługującą ulgę – a to wszystko bez dodatkowych opłat, aby koszt kasy fiskalnej był jak najniższy.

Pamiętaj iż kupując kasę czy drukarkę fiskalną, wybierasz jednocześnie serwis z którym zwiążesz się na lata. Dlatego warto współpracować z solidną wyspecjalizowaną firmą, dysponującą kilkoma specjalistami w tej dziedzinie.

Wybieraj korzystnie – kupuj świadomie – tania kasa fiskalna dla Twojej firmy.